Oktobra mēneša priekšmets

Bērza tāss apsveikums Vasaras svētkos ir šī gada jauieguvums, kas papildina Tukuma muzeja kolekciju “Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss”.

Tukuma muzeja krājums 2021. gadā ir papildinājies ar īpašu priekšmetu – mazu vēstulīti, kas izgatavota no bērza tāss Sibīrijā un nosūtīta uz Latviju kā apsveikums Vasarsvētkos. Šo vēstulīti Tukuma muzejs ir pieteicis iekļaušanai UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā kā papildinājumu nominācijai “Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss”.

Vēstuli Tukuma muzejam dāvinājis Valdis Apaļais. Viņa tēvs, inženieris Ēriks Apaļais (19191980), bija deportēts 1949. gada 25. martā no Annenieku pagasta uz Omskas apgabalu Sibīrijā. 1949. gada maija otrajā pusē viņš izgatavojis apsveikumu un nosūtījis to savai draudzenei, Lauksaimniecības akadēmijas studentei Annai Kauliņai (19262020) uz Tukuma apriņķa Jaunpils pagasta “Kaulaiņu” mājām. 

Priekšmeta izvēle nav nejauša. UNESCO nedēļas ietvaros, no 12.-17.oktobrim Durbes pilī (M.Parka ielā 7, Tukumā), tas apskatāms ekspresizstādē kopā ar citām Tukuma muzeja vēstulēm uz bērza tāss, kas jau iekļautas  UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā.

Lasīt vairāk

UNESCO