Grāmata “Tukuma novada tautastērpi”

Katalogā apskatāmi visi šobrīd zināmie tautastērpi, ko darinājušas TLMS “Durbe” audējas, pētot muzejos saglabātos paraugus un literatūrā atrastos aprakstus.

Atzīmējot 150 gadus kopš I Vispārējiem latviešu Dziesmu svētkiem, kas notika 1873. gadā Rīgā ar nosaukumu Pirmie vispārīgie latviešu dziedāšanas svētki, Tukuma muzejs sagatavojis un izdevis katalogu “Tukuma novada tautastērpi”.

Pateicoties studijas dalībnieču ieguldījumam tautastērpu pētniecībā un darināšanā, Tukuma muzejā ir tapusi kolekcija, kas atspoguļo audēju izpratni par tautastērpu un tā nozīmīgumu novada identitātes uzturēšanā. Izdevuma veidotāji ir lepni, ka var iepazīstināt ar studiju un tās dalībnieču veikumu.

Pilnībā nokomplektēti un izdevumā iekļauti ir 23 tautastērpi: Tukuma, Kandavas, Bikstu, Jaunpils, Engures, Džūkstes, Grenču, Irlavas, Aizupes, Matkules, Smārdes, Sēmes, Struteles tērpu vizualizācijas, kuru demonstrēšanā piedalījās Tukuma novada kora un deju kolektīvu vadītāji, pūtēju orķestra dalībnieki, deju kolektīvu dalībnieki, koklētāju ansambļa dalībniece un Tukuma muzeja un Tukuma novada domes pārstāvji. Tautastērpu komplektācijā izmantots 191 etnogrāfisko priekšmetu atdarinājums.

Grāmatas iegāde:  13.65 EUR, jebkurā no Tukuma muzeja struktūrvienībām: Mākslas galerijā “Durvis”, Tukuma Pils tornī, Durbes pilī, Tukuma Audēju darbnīcā, Tukuma Mākslas muzejā, Džūkstes Pasaku muzejā, Pastariņa muzejā. 

Ja grāmatu vēlaties saņemt pakomātā, aicinām sazināties: +37127843190 vai administracija@tukumamuzejs.lv

Lasīt vairāk

Muzeja izdevumi