Ceļojuma piezīmes Sibīrijā. 1941–1943. Daumanta Birznieka zīmējumi ar Agritas Ozolas komentāriem

1941. g. 14. jūnija deportāciju norisi un traģisko cīņu par izdzīvošanu Sibīrijā dienasgrāmatas formā zīmējumos attēlojis 16 gadus vecs zēns Daumants Birznieks. 

Visā zīmējumu kladē, kas tagad glabājas Tukuma muzejā, deportēto kurzemnieku pieredzējums ir dokumentēts ar lielu precizitāti, bieži vien norādot norises laiku, vietu un tās koordinātas.

Tukuma muzeja direktore, vēsturniece un deportāciju pētniece Agrita Ozola: “Grāmatā publicētie Daumanta Birznieka zīmējumi ir spilgta liecība par noziegumu pret cilvēci, kas īstenots pret Baltijas valstu iedzīvotājiem 20. gadsimta 40. gados un atstājis traģiskas pēdas vairākās paaudzēs. Izdevums iznāk laikā, kad Eiropas austrumos atkal notiek karadarbība un tūkstošiem bērnu ir deportēti nezināmā virzienā Krievijā. Grāmatas atvēršana notiek Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā kā atgādinājums sabiedrībai, cik ļoti svarīgi tieši šobrīd sargāt mūsu valsts neatkarību, demokrātiskās vērtības un brīvības.”

Grāmatas iegāde: 8.50 EUR, jebkurā no Tukuma muzeja struktūrvienībām: Mākslas galerijā “Durvis”, Tukuma Pils tornī, Durbes pilī, Tukuma Audēju darbnīcā, Tukuma Mākslas muzejā, Džūkstes Pasaku muzejā, Pastariņa muzejā. Ja grāmatu vēlaties saņemt pakomātā, aicinām sazināties: +37127843190 vai administracija@tukumamuzejs.lv

Lasīt vairāk

Muzeja izdevumi