EKSPOZĪCIJA

Vārti no pagātnes uz nākotni

Arhitektes Līgas Saulespurenas  un mākslinieka Anda Niedres vides objekts, kas iezīmē ceļu uz pilsētas vēstures muzeju.

2013. gadā atklātais tukumnieces, arhitektes Līgas Saulespurenas projektētais, mākslinieka Anda Niedres dizainētais vides objekts „Vārti no pagātnes uz nākotni” ir virzienrādītājs tiešā un pārnestā nozīmē. Tas rāda ceļu uz muzeju, kur tiek atspoguļotas mūsu pagātnes norises. Vienlaikus tas kalpo arī kā informācijas stends, jo divos LED ekrānos tiek atspoguļotas mūsdienu aktualitātes.

Uz vārtu sienas iegravēts 41 diženo tukumnieku vārds - cilvēki, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu Tukuma pilsētas attīstībā, kultūras, izglītības, zinātnes, sporta un saimnieciskajā jomā vai Tukuma vārdu nesuši pasaulē. Starp tādiem ir: Latvijas Republikas pirmais ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics, 6. Tukuma latviešu strēlnieku pulka komandieris, pulkvedis Ansis Lielgalvis, Lāčplēša ordeņa kavalieris Ādolfs Bulle, Tukuma muzeja izveidotājs un dibinātājs Leonīds Āriņš, dzejnieks Imants Ziedonis. Daudzi laika gaitā ir aizmirsti, piemēram, ūdenslīdējs, aprīkojuma izgudrotājs, Krievijas goda pilsonis Karls Ernsts Hauzens, inženieris, Rīgas ostas celtniecības darbu vadītājs Aleksandrs fon Betihers.

Vides objekts tapis projekta „Savējo stāsti, ne svešo” ietvaros, ko finansē ES programmas „Eiropa pilsoņiem” 4. aktivitāte „Aktīvi Eiropas piemiņas pasākumi”, līdzfinansē - Tukuma novada Dome, LR Kultūras ministrija.

Lasīt vairāk

Izstādes

2. dec. - 14. jūl., 2024
Mainīgais Tukums Eksponētas vēsturiskas kartes, kas uzskatāmi atspoguļo ne tikai savam laikmetam raksturīgo pasaules uztveri, bet arī vēsturisko apstākļu ietekmēto Tukuma nosaukuma mainīgumu.
1. sep. - 29. okt.
Ābecē uz vāka šodien gailis dzied Nelielā izstāde veidota saistībā ar Zinību dienu un pirmo skološanās mēnesi, un veltīta lasītprasmes apgūšanas pirmmācības grāmatai – Ābecei.
22. jūn. - 31. aug.
Skanēs dziesma, dzīvos tauta! Izstāde veltīta Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku 150. gadadienai un skatāma ekspozīcijas “Savējo stāsti, ne svešo” ietvaros.
12. MAI. - 18. JŪN.
Tukuma Ziedonis Izstāde “Tukuma Ziedonis” veltīta izcilā un daudzpusīgā latviešu dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa 90. gadu jubilejai.
25. mar. - 2. apr.
Ekspresizstāde ““KRASTA BANGAS” AIZRAUTIE” 1949. gada 25. martā staļiniskais totalitārais režīms īstenoja vislielāko slepeno operāciju Baltijas valstīs, kas ieguva kodētu nosaukumu “Krasta banga”.
22. jūl. - 9. jūl. 2023
Hercogistes laikazīmes Tukumā Veltīta trim kultūrvēsturiski nozīmīgākajiem objektiem Tukuma pilsētas centrā ar valsts nozīmes kultūras pieminekļa statusu.
22. jūl.2022-30.apr. 2023
Hercogistes laikazīmes Tukumā Veltīta trim kultūrvēsturiski nozīmīgākajiem objektiem Tukuma pilsētas centrā ar valsts nozīmes kultūras pieminekļa statusu.
18. jūl. - 4. jūl. 2021
Parole: 1991-42-51 Sagaidot Zemesardzes dibināšanas trīsdesmigadi, apskatāma izstāde, kas veltīta 42. Tukuma Zemessardzes bataljona vīriem.
17. jūl. - 1. jūl. 2022
Tukku Magi. Paralēlas līnijas krustojas! Izstāde kā vizuāli izzinoša instalācija par Tukumu pasaulē un pasauli Tukumā, par pagātnes kultūras mantojumu un nākotnes kultūras skatījumu.
EKSPOZĪCIJA
Savējo stāsti, ne svešo 20. gs. vēstures notikumi Tukumā un cilvēku likteņstāsti Latvijas, Baltijas un Eiropas kontekstā 6 tematiskās daļās.
EKSPOZĪCIJA
Vārti no pagātnes uz nākotni Arhitektes Līgas Saulespurenas  un mākslinieka Anda Niedres vides objekts, kas iezīmē ceļu uz pilsētas vēstures muzeju.
EKSPOZĪCIJA
Vēstules nākamībai Interaktīvā ekspozīcijā ietvertas uz bērza tāss rakstītas vēstules, kas glabā vēstures liecības par dzīvi Sibīrijā.