EKSPOZĪCIJA

Savējo stāsti, ne svešo

20. gs. vēstures notikumi Tukumā un cilvēku likteņstāsti Latvijas, Baltijas un Eiropas kontekstā 6 tematiskās daļās.

Nosaukums „Savējo stāsti, ne svešo” apliecina vēlmi skatīt 20. gadsimta vēstures notikumus Tukuma pilsētā plašākā kontekstā, salīdzinot tos ar norisēm Latvijas un Baltijas, kā arī Eiropas vēstures mērogā, tomēr, tai pašā laikā, akcentējot konkrētu cilvēku likteņstāstus.

Ekspozīcijā ir sešas tematiskas sadaļas, kur katrs periods akcentēts ar kādu priekšmetu ar īpašu stāstu. Ekspozīcijā iekļauta arī animācijas filmiņa "Tukuma stāsts", ko veidojis bērns, kas caur savu redzējumu izstāsta vienas no skaudrākajām pagājušā gadsimta Latvijas vēstures lapaspusēm. Ikviena paaudze šo stāstu redz savādāk - kādam tās ir atmiņas par paša piedzīvoto bērnībā, bet vēl kādam - tas ir stāsts, kas dzirdēts no vecākiem un vecvecākiem. Lai gan filmiņa nav gara, tā viegli izstāsta gandrīz piecdesmit gadus ilgu vēsturi, rādot to kā pasaku ar laimīgām beigām.

Lai ekspozīcija taptu, tika veikta Tukuma pilsētas vēstures izpēte, iesaistot dažādas pilsētas iedzīvotāju vecuma, sociālās un etniskās grupas, uzklausot viņu atmiņu stāstus un aicinot viņus dāvināt muzejam priekšmetus ar muzejisku nozīmi.

Ekspozīcija tapusi projekta „Savējo stāsti, ne svešo” ietvaros, ko finansē ES programmas „Eiropa pilsoņiem” 4. aktivitāte „Aktīvi Eiropas piemiņas pasākumi”, līdzfinansē Tukuma novada dome un LR Kultūras ministrija.

Izstādes