Pils tornis piedāvā jaunu tematisko ekskursiju "Kā top kino"

Piedāvājums ģimenēm ar bērniem, skolēnu grupām no 1. līdz 12. klasei, vēstures un kino interesentiem.

Vai zināt, kā tiek uzņemtas kinofilmas un kuras ir tapušas Tukumā? Kuri Latvijā zināmi aktieri ir tukumnieki? Vēlaties ieskatīties kadros, kas nav ietverti kino filmās? Izstādes "Kino Tukumā" ietvaros Pils tornis piedāvā interaktīvu ekskursiju, kuras laikā dalībnieki uzzina ne tikai par to, kāds ir kino tapšanas process, bet arī par to, kādas ir kino skatīšanās tradīcijas Tukuma pilsētā. Izstāžu telpā izveidota mini kinozāle, kur var iesēsties Tukuma pilsētas kultūras nama kādreizējos skatītāju krēslos un noskatīties Tukumā uzņemto filmu fragmentus, kā arī ieskatīties kadros, kas nav ietverti un redzami uz lielajiem ekrāniem. Pēc tam tiek piedāvāti uzdevumi savu zināšanu pārbaudei par kinofilmām un to uzņemšanu.  Apmeklētāji tiek aicināti piedalīties kino tēlu atveidošanā un minēšanā, mazākajiem ir sagatavotas krāsojamās lapas par kino tēmu. Ir iespēja iejusties kino veidotāju lomās un pašiem uzņemt savu īsfilmu, kā arī izstaigāt kino maršrutu pa Tukuma pilsētas centru pēc kartēm.

Cena: 24.00 EUR (līdz 20 personām). Informācija un pieteikšanās: 25622131.

 

Jaunumi

Aicinām piedalīties akcijā “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2022”
No 1. maija līdz 30. septembrim visā Latvijā norisinās akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2022”, kurā piedalās arī Durbes pils un Tukuma Pils tornis.
Augusta mēneša priekšmets – 17. gadsimta enciklopēdija latīņu valodā
Enciklopēdija izdota Vācijā un šobrīd apskatāma Tukuma Pils torņa izstādē “Hercogistes laikazīmes Tukumā”. 
Jūlija mēneša priekšmets - atradums baznīcas torņa bumbā
Vēsturiska liecība par Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa būvniecību 1754. gadā, kas izmainīja Tukuma miesta siluetu. 
Reaģentu komplekts analīžu veikšanai
Mēneša priekšmets februārī.
Radioaparāts "Abava"
Mēneša priekšmets janvārī.
Vēsture ielās. Muzeju nakts 2021 Tukumā
Brīvdabas vēstures ekspozīcijas ietvaros apskatiet dažādus objektus pilsētvidē.
Tukumnieki ceļā uz Latvijas neatkarību
PIESAKI IZSTĀDI Šajās dienās aprit 30 gadi kopš Barikāžu laika – pirmā bīstamākā pārbaudījuma Latvijas neatkarības atgūšanas gaitā.
28. dec. - 3. janv. 2021
Tukuma muzeja jubilejas mēnesis Tukuma pilsētas vēstures muzejā "Pils tornis" Atzīmēt Tukuma muzeja 85. dzimšanas dienu, ieskats muzeja veidošanas vēsturē.
Piedalies izstādes tapšanā par 42. Tukuma Zemessardzes bataljonu!
Sagaidot Zemessardzes dibināšanas trīsdesmitgadi, Tukuma pilsētas vēstures muzejs “Pils tornis” veido izstādi par 42. Tukuma Zemessardzes bataljonu.
Pils tornis piedāvā jaunu tematisko ekskursiju "Kā top kino"
Piedāvājums ģimenēm ar bērniem, skolēnu grupām no 1. līdz 12. klasei, vēstures un kino interesentiem.