Piedalies izstādes tapšanā par 42. Tukuma Zemessardzes bataljonu!

Sagaidot Zemessardzes dibināšanas trīsdesmitgadi, Tukuma pilsētas vēstures muzejs “Pils tornis” veido izstādi par 42. Tukuma Zemessardzes bataljonu.

Latvijas Republikas Zemessardze dibināta 1991. gada 23. augustā un to vadīja Augstākās Padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gorbunovs. 1991. gada 25. septembrī viņš izdeva pavēli Nr.17 “Par Zemessardzes apakšvienību formēšanu” visās Latvijas pašvaldībās, sākās zemessargu reģistrācija. 

Muzejs aicina atsaukties iedzīvotājus, bijušos un esošos zemessargus, kuri varētu palīdzēt izstādes tapšanā - nododot fotogrāfijas, priekšmetus, vai stāstīt savas atmiņas par piedzīvoto un redzēto. Ja varat palīdzēt izstādes veidošanā, aicinām sazināties ar izstādes kuratori Lindu Lūsi: muzeja Facebook lapā www.facebook.com/pilstornis/; rakstot e-pastu uz pilstornis@tukumamuzejs.lv; zvanot pa tālruni 29489223. “Pils torņa” Facebook lapā ir publicētajās fotogrāfijas. Ja atpazīstat tur redzamos cilvēkus vai pasākumus ar zemessardzes piedalīšanos, vai varat sniegt citu plašāku informāciju, aicinām pievienot komentāru, dalīties ar ziņu vai sazināties ar personīgi. 

Izstāda iecerēta no 2020. gada 18. jūlija līdz 2021. gada 4. jūlijam.

Jaunumi

Aicinām piedalīties akcijā “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2022”
No 1. maija līdz 30. septembrim visā Latvijā norisinās akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2022”, kurā piedalās arī Durbes pils un Tukuma Pils tornis.
Augusta mēneša priekšmets – 17. gadsimta enciklopēdija latīņu valodā
Enciklopēdija izdota Vācijā un šobrīd apskatāma Tukuma Pils torņa izstādē “Hercogistes laikazīmes Tukumā”. 
Jūlija mēneša priekšmets - atradums baznīcas torņa bumbā
Vēsturiska liecība par Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa būvniecību 1754. gadā, kas izmainīja Tukuma miesta siluetu. 
Reaģentu komplekts analīžu veikšanai
Mēneša priekšmets februārī.
Radioaparāts "Abava"
Mēneša priekšmets janvārī.
Vēsture ielās. Muzeju nakts 2021 Tukumā
Brīvdabas vēstures ekspozīcijas ietvaros apskatiet dažādus objektus pilsētvidē.
Tukumnieki ceļā uz Latvijas neatkarību
PIESAKI IZSTĀDI Šajās dienās aprit 30 gadi kopš Barikāžu laika – pirmā bīstamākā pārbaudījuma Latvijas neatkarības atgūšanas gaitā.
28. dec. - 3. janv. 2021
Tukuma muzeja jubilejas mēnesis Tukuma pilsētas vēstures muzejā "Pils tornis" Atzīmēt Tukuma muzeja 85. dzimšanas dienu, ieskats muzeja veidošanas vēsturē.
Piedalies izstādes tapšanā par 42. Tukuma Zemessardzes bataljonu!
Sagaidot Zemessardzes dibināšanas trīsdesmitgadi, Tukuma pilsētas vēstures muzejs “Pils tornis” veido izstādi par 42. Tukuma Zemessardzes bataljonu.
Pils tornis piedāvā jaunu tematisko ekskursiju "Kā top kino"
Piedāvājums ģimenēm ar bērniem, skolēnu grupām no 1. līdz 12. klasei, vēstures un kino interesentiem.