Kafijas diena "Pils tornī"

29. oktobrī Starptautiskajā kafijas dienā iepazīsti un nogaršo Tukuma kafiju.

Pirms vairāk nekā 100 gadiem miežu kafiju ražoja Andreja Zēberga (1855–1932) iesala fabrikā. 20. gadsimta 30. gados Tukumā plaši audzēja cigoriņus, tos kaltēja Bera Krāmera iesala fabrikā Pils ielā 1. 

Savukārt Tukuma dzirnavas cigoriņu kafiju ražoja arī Otrā pasaules kara laikā – par 1 tonnu kaltētu cigoriņu saknēm izsniedza prēmiju zīmi 7 kg cukura saņemšanai.  Tomēr vislielākos apgriezienus kafijas dzērienu ražošana uzņēma, sākot no 20. gadsimta 60. gadiem, kad to savā ziņā pārņēma Tukuma  Fermentu rūpnīca. Ņemot vērā, ka padomju laikā pupiņu kafija veikalos nebija nopērkama, tika izstrādātas jaunas kafijas dzērienu receptes un līdz pat 90. gadu beigām ražoti 10 dažādi kafijas dzērienu veidi, kurus pārdeva ne tikai Latvijā, bet visā Padomju Savienībā. Populārākie bija “Tukums”, “Miežu”, “Kubaņas”, ”Tautiskā”, “Kurzeme” , “Cigoriņu” u.c.

Kafijas dzērienu ražošanu šobrīd turpina SIA “Tukuma Kafija”.

29. oktobrī no pl. 12.00 līdz 17.00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā “Pils tornis” būs iespēja nogaršot Tukuma kafiju, uzzināt vairāk par vietējās kafijas ražošanu un virtuāli apskatīties senlaicīgo kafijas grauzdēšanas iekārtu. Protams, arī iepazīties Tukuma Fermentu rūpnīcas vēsturi un projektu “Tukku Magi”.

Lasīt vairāk

Pasākumi

19. jūl. 18.30
Izstādes “Mainīgais Tukums. Pētnieku atklājumi" atklāšana Tukuma novada svētku laikā tradicionāli Tukuma Pils tornis atvērs jaunu izstādi, šoreiz turpinot iepriekšējās izstādes tēmu par Tukumu un tā mainību 770 gadu laikā.
19. jan. 14.00
Barikāžu laiku atceroties Uz pasākumu muzejā gaidīti gan Barikāžu dalībnieki, lai dalītos ar pašu piedzīvoto, gan arī skolēni, kuri no notikumu aculieciniekiem vēlas uzzināt dzīvās vēstures lapaspuses.
2. dec. 14.00
Izstādes “Mainīgais Tukums” atklāšana Eksponētas vēsturiskas kartes, kas uzskatāmi atspoguļo ne tikai savam laikmetam raksturīgo pasaules uztveri, bet arī vēsturisko apstākļu ietekmēto Tukuma nosaukuma mainīgumu.
29. sep. 11.00 - 16.00
Starptautiskā kafijas diena 2023 Aicinām uzzināt vairāk par kafijas cehu Tukumā un kafijas ražošanu, kā arī pievienoties tās degustēšanā.
13. - 20. janv.
Atceroties Barikādes Šogad aprit 32 gadi kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.
29. sep. 10.00 - 17.00
Starptautiskā kafijas diena ar Tukuma kafijas degustēšanu Aicinām uzzināt vairāk par kafijas cehu Tukumā un kafijas ražošanu, kā arī pievienoties tās degustēšanā. 
23. jūl. 10.00 - 14.00
"Ceļojums laikā. Uz Tobago" Brīvības laukumā Apmeklētāji aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs pie Tukuma Pils torņa, kas sniedz ieskatu hercogistes laikā Tukumā.
22. jūl. 19.00
Izstādes “Hercogistes laikazīmes Tukumā” atklāšana Brīvības laukumā Tukuma Pils torņa izstāde, kas vēsta par hercogistes laiku Tukumā. Pēc izstādes atklāšanas pasākuma ieeja izstādē ikvienam bez maksas.
7. mai. 15.00
Sarunas par Tukumu un tukumniekiem Par un ap fotografēšanu Tukumā, bijušo “Tukuma Fotoklubu” ar 3 Tukuma fotogrāfiem.
21. jan. 16.00
Barikāžu piemiņas ugunskurs Tukuma muzeja organizētais ikggadējais Latvijas Neatkarības nosargāšanas atceres brīdis.
Kafijas diena "Pils tornī"
29. oktobrī Starptautiskajā kafijas dienā iepazīsti un nogaršo Tukuma kafiju.