Jūlija mēneša priekšmets - atradums baznīcas torņa bumbā

Vēsturiska liecība par Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa būvniecību 1754. gadā, kas izmainīja Tukuma miesta siluetu. 

Dokumentu torņa lodē ievietojuši tā cēlāji. Baznīcas torņa bumbā ielodēto dokumentu nonesa lejā remonta laikā 1923. gadā, un baznīcas valdes sekretārs Ernests Urbekle to norakstīja. Senais rokraksts tika ielikts jaunajā bumbā līdz ar jauno, valdes sagatavoto dokumentu. Lode atvērta un vēstījumi nākamajām paaudzēm ievietoti arī vēlāk, pēdējais – 2004. gada 13. augustā, kad svinīgi tika atvērta kapsula ar augstāk minēto dokumentu.

Restauratore Ārija Ubarste šo dokumentu ir atjaunojusi. Tagad tas kopā ar citām vēstures liecībām glabājas Tukuma muzejā (Inta Dišlere “Ar ticību, cerību, mīlestību cauri gadu simtiem”, 2017, 21. lpp.). Dokumenta kopija skatāma jaunajā Tukuma Pils torņa izstādē “Hercogistes laika zīmes” no 2022. gada 22. jūlija.

Attēlā: Baznīcas torņa lodē 1754. gadā ievietotais dokuments pēc restaurācijas. 2012. gads. TMNM 38744

Jaunumi

Aicinām piedalīties akcijā “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2022”
No 1. maija līdz 30. septembrim visā Latvijā norisinās akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2022”, kurā piedalās arī Durbes pils un Tukuma Pils tornis.
Augusta mēneša priekšmets – 17. gadsimta enciklopēdija latīņu valodā
Enciklopēdija izdota Vācijā un šobrīd apskatāma Tukuma Pils torņa izstādē “Hercogistes laikazīmes Tukumā”. 
Jūlija mēneša priekšmets - atradums baznīcas torņa bumbā
Vēsturiska liecība par Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa būvniecību 1754. gadā, kas izmainīja Tukuma miesta siluetu. 
Reaģentu komplekts analīžu veikšanai
Mēneša priekšmets februārī.
Radioaparāts "Abava"
Mēneša priekšmets janvārī.
Vēsture ielās. Muzeju nakts 2021 Tukumā
Brīvdabas vēstures ekspozīcijas ietvaros apskatiet dažādus objektus pilsētvidē.
Tukumnieki ceļā uz Latvijas neatkarību
PIESAKI IZSTĀDI Šajās dienās aprit 30 gadi kopš Barikāžu laika – pirmā bīstamākā pārbaudījuma Latvijas neatkarības atgūšanas gaitā.
28. dec. - 3. janv. 2021
Tukuma muzeja jubilejas mēnesis Tukuma pilsētas vēstures muzejā "Pils tornis" Atzīmēt Tukuma muzeja 85. dzimšanas dienu, ieskats muzeja veidošanas vēsturē.
Piedalies izstādes tapšanā par 42. Tukuma Zemessardzes bataljonu!
Sagaidot Zemessardzes dibināšanas trīsdesmitgadi, Tukuma pilsētas vēstures muzejs “Pils tornis” veido izstādi par 42. Tukuma Zemessardzes bataljonu.
Pils tornis piedāvā jaunu tematisko ekskursiju "Kā top kino"
Piedāvājums ģimenēm ar bērniem, skolēnu grupām no 1. līdz 12. klasei, vēstures un kino interesentiem.