13. - 20. janv.

Atceroties Barikādes

Šogad aprit 32 gadi kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

Tukuma Pils tornis aicina atcerēties šos notikumus, noskatoties Tukuma muzeja veidot īsfimu un izstādi.

No 13. janvāra līdz 20. janvārim Tukuma Pils tornī iespēja noskatīties Tukuma muzeja dokumentālo īsfilmu “60 km līdz barikādēm”. Tā atgādina par sarežģīto ceļu līdz brīdim, kad Latvija atguva neatkarību. Filmā izmantoti kadri no Tukuma muzeja krājumā esošajiem Atmodas laika videoierakstiem, ko filmējis Jānis Bārdiņš. Filmā muzicē Tukuma rajona kultūras nama lauku kapela Daces Lebedas un Anitas Stikānes vadībā. Filmu veidoja radošā komanda: Agrita Ozola, Ingrīda Smuškova, Loana Šulca. Montāža: Augusts Ievītis un Egmonts Ievītis.

No 13. līdz 16. janvārim Tukuma pilsētas Kultūras namā, un pirms Viestura Kairiša mākslas filmas “Janvāris” izrādes, iespēja apskatīt Tukuma muzeja veidoto ceļojošo izstādi “Tukumnieki Latvijas neatkarības ceļā”. Tā atgādina par Tautas frontes aktivitātēm un sasniegumiem, tā laika ikdienas problēmām un notikumiem.

Lasīt vairāk

Pasākumi

19. jūl. 18.30
Izstādes “Mainīgais Tukums. Pētnieku atklājumi" atklāšana Tukuma novada svētku laikā tradicionāli Tukuma Pils tornis atvērs jaunu izstādi, šoreiz turpinot iepriekšējās izstādes tēmu par Tukumu un tā mainību 770 gadu laikā.
19. jan. 14.00
Barikāžu laiku atceroties Uz pasākumu muzejā gaidīti gan Barikāžu dalībnieki, lai dalītos ar pašu piedzīvoto, gan arī skolēni, kuri no notikumu aculieciniekiem vēlas uzzināt dzīvās vēstures lapaspuses.
2. dec. 14.00
Izstādes “Mainīgais Tukums” atklāšana Eksponētas vēsturiskas kartes, kas uzskatāmi atspoguļo ne tikai savam laikmetam raksturīgo pasaules uztveri, bet arī vēsturisko apstākļu ietekmēto Tukuma nosaukuma mainīgumu.
29. sep. 11.00 - 16.00
Starptautiskā kafijas diena 2023 Aicinām uzzināt vairāk par kafijas cehu Tukumā un kafijas ražošanu, kā arī pievienoties tās degustēšanā.
13. - 20. janv.
Atceroties Barikādes Šogad aprit 32 gadi kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.
29. sep. 10.00 - 17.00
Starptautiskā kafijas diena ar Tukuma kafijas degustēšanu Aicinām uzzināt vairāk par kafijas cehu Tukumā un kafijas ražošanu, kā arī pievienoties tās degustēšanā. 
23. jūl. 10.00 - 14.00
"Ceļojums laikā. Uz Tobago" Brīvības laukumā Apmeklētāji aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs pie Tukuma Pils torņa, kas sniedz ieskatu hercogistes laikā Tukumā.
22. jūl. 19.00
Izstādes “Hercogistes laikazīmes Tukumā” atklāšana Brīvības laukumā Tukuma Pils torņa izstāde, kas vēsta par hercogistes laiku Tukumā. Pēc izstādes atklāšanas pasākuma ieeja izstādē ikvienam bez maksas.
7. mai. 15.00
Sarunas par Tukumu un tukumniekiem Par un ap fotografēšanu Tukumā, bijušo “Tukuma Fotoklubu” ar 3 Tukuma fotogrāfiem.
21. jan. 16.00
Barikāžu piemiņas ugunskurs Tukuma muzeja organizētais ikggadējais Latvijas Neatkarības nosargāšanas atceres brīdis.
Kafijas diena "Pils tornī"
29. oktobrī Starptautiskajā kafijas dienā iepazīsti un nogaršo Tukuma kafiju.