13. - 20. janv.

Atceroties Barikādes

Šogad aprit 32 gadi kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

Tukuma Pils tornis aicina atcerēties šos notikumus, noskatoties Tukuma muzeja veidot īsfimu un izstādi.

No 13. janvāra līdz 20. janvārim Tukuma Pils tornī iespēja noskatīties Tukuma muzeja dokumentālo īsfilmu “60 km līdz barikādēm”. Tā atgādina par sarežģīto ceļu līdz brīdim, kad Latvija atguva neatkarību. Filmā izmantoti kadri no Tukuma muzeja krājumā esošajiem Atmodas laika videoierakstiem, ko filmējis Jānis Bārdiņš. Filmā muzicē Tukuma rajona kultūras nama lauku kapela Daces Lebedas un Anitas Stikānes vadībā. Filmu veidoja radošā komanda: Agrita Ozola, Ingrīda Smuškova, Loana Šulca. Montāža: Augusts Ievītis un Egmonts Ievītis.

No 13. līdz 16. janvārim Tukuma pilsētas Kultūras namā, un pirms Viestura Kairiša mākslas filmas “Janvāris” izrādes, iespēja apskatīt Tukuma muzeja veidoto ceļojošo izstādi “Tukumnieki Latvijas neatkarības ceļā”. Tā atgādina par Tautas frontes aktivitātēm un sasniegumiem, tā laika ikdienas problēmām un notikumiem.

Pasākumi