23. jūl. 10.00 - 14.00

"Ceļojums laikā. Uz Tobago" Brīvības laukumā

Apmeklētāji aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs pie Tukuma Pils torņa, kas sniedz ieskatu hercogistes laikā Tukumā.

Ceļojums laikā aizvedīs uz notikumiem, kas saistās ar Tukuma attīstību. Dalība aktivitātēs ir bez maksas. 

Apmeklētāji aicināti aust stellēs, iemācīties zīmēt ar kafiju, atpazīt un baudīt zāļu tējas, sasmaržot garšaugus, uz uguns cept maizīti, skatīties rokas leļļu teātra izrādi un tajā piedalīties un izspēlēt pasakas. Dalība aktivitātēs ir bez maksas. Aktivitāšu laikā iespēja apskatīt arī Tukuma Pils torņa izstādi “Hercogistes laikazīmes Tukumā”. Ieeja ar muzeja biļeti.

Iesakām šajā dienā apceļot Tukuma muzejus izdevīgi ar Dienas biļeti - 7 muzeju apskate tikai par 5,00 eiro. Iegādājoties Dienas biļeti, piedāvājam bezmaksas ekskursijas muzeja speciālista pavadībā:  

Plkst. 10.00 – Tukuma Pils tornī, izstādē “Hercogistes laikazīmes Tukumā”

Plkst. 11.00 – Tukuma Audēju darbnīcā, izstādē “Reiz bija, ir un būs”

Plkst. 12.00 – Tukuma Mākslas muzejā, izstādē “UMAMI krāsās”

Plkst. 15.00 – Durbes pilī, izstādē “Ieraudzīt Rozentālu”, pils vēsturiskā interjera ekspozīcijā

Ja esat ceļā Talsi-Rīga (caur Jūrmalu), tad aicinām apskatīt arī Pastariņa muzeju un tā brīvdabas ekspozīciju “Ziemeļkurzemes lauku sēta - Pastariņa pasaule”.

Ja esat ceļā Jelgava-Tukums, tad iesakām iegriezties Džūkstes Pasaku muzejā un apskatīt izstādi “Kurbads. Latvju varoņstāsts” un piedalīties orientēšanās spēlē “Pa Pasaku tēva pēdām”.

Lasīt vairāk

Pasākumi

19. jan. 14.00
Barikāžu laiku atceroties Uz pasākumu muzejā gaidīti gan Barikāžu dalībnieki, lai dalītos ar pašu piedzīvoto, gan arī skolēni, kuri no notikumu aculieciniekiem vēlas uzzināt dzīvās vēstures lapaspuses.
2. dec. 14.00
Izstādes “Mainīgais Tukums” atklāšana Eksponētas vēsturiskas kartes, kas uzskatāmi atspoguļo ne tikai savam laikmetam raksturīgo pasaules uztveri, bet arī vēsturisko apstākļu ietekmēto Tukuma nosaukuma mainīgumu.
29. sep. 11.00 - 16.00
Starptautiskā kafijas diena 2023 Aicinām uzzināt vairāk par kafijas cehu Tukumā un kafijas ražošanu, kā arī pievienoties tās degustēšanā.
13. - 20. janv.
Atceroties Barikādes Šogad aprit 32 gadi kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.
29. sep. 10.00 - 17.00
Starptautiskā kafijas diena ar Tukuma kafijas degustēšanu Aicinām uzzināt vairāk par kafijas cehu Tukumā un kafijas ražošanu, kā arī pievienoties tās degustēšanā. 
23. jūl. 10.00 - 14.00
"Ceļojums laikā. Uz Tobago" Brīvības laukumā Apmeklētāji aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs pie Tukuma Pils torņa, kas sniedz ieskatu hercogistes laikā Tukumā.
22. jūl. 19.00
Izstādes “Hercogistes laikazīmes Tukumā” atklāšana Brīvības laukumā Tukuma Pils torņa izstāde, kas vēsta par hercogistes laiku Tukumā. Pēc izstādes atklāšanas pasākuma ieeja izstādē ikvienam bez maksas.
7. mai. 15.00
Sarunas par Tukumu un tukumniekiem Par un ap fotografēšanu Tukumā, bijušo “Tukuma Fotoklubu” ar 3 Tukuma fotogrāfiem.
21. jan. 16.00
Barikāžu piemiņas ugunskurs Tukuma muzeja organizētais ikggadējais Latvijas Neatkarības nosargāšanas atceres brīdis.
Kafijas diena "Pils tornī"
29. oktobrī Starptautiskajā kafijas dienā iepazīsti un nogaršo Tukuma kafiju.