23. jūl. 10.00 - 14.00

"Ceļojums laikā. Uz Tobago" Brīvības laukumā

Apmeklētāji aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs pie Tukuma Pils torņa, kas sniedz ieskatu hercogistes laikā Tukumā.

Ceļojums laikā aizvedīs uz notikumiem, kas saistās ar Tukuma attīstību. Dalība aktivitātēs ir bez maksas. 

Apmeklētāji aicināti aust stellēs, iemācīties zīmēt ar kafiju, atpazīt un baudīt zāļu tējas, sasmaržot garšaugus, uz uguns cept maizīti, skatīties rokas leļļu teātra izrādi un tajā piedalīties un izspēlēt pasakas. Dalība aktivitātēs ir bez maksas. Aktivitāšu laikā iespēja apskatīt arī Tukuma Pils torņa izstādi “Hercogistes laikazīmes Tukumā”. Ieeja ar muzeja biļeti.

Iesakām šajā dienā apceļot Tukuma muzejus izdevīgi ar Dienas biļeti - 7 muzeju apskate tikai par 5,00 eiro. Iegādājoties Dienas biļeti, piedāvājam bezmaksas ekskursijas muzeja speciālista pavadībā:  

Plkst. 10.00 – Tukuma Pils tornī, izstādē “Hercogistes laikazīmes Tukumā”

Plkst. 11.00 – Tukuma Audēju darbnīcā, izstādē “Reiz bija, ir un būs”

Plkst. 12.00 – Tukuma Mākslas muzejā, izstādē “UMAMI krāsās”

Plkst. 15.00 – Durbes pilī, izstādē “Ieraudzīt Rozentālu”, pils vēsturiskā interjera ekspozīcijā

Ja esat ceļā Talsi-Rīga (caur Jūrmalu), tad aicinām apskatīt arī Pastariņa muzeju un tā brīvdabas ekspozīciju “Ziemeļkurzemes lauku sēta - Pastariņa pasaule”.

Ja esat ceļā Jelgava-Tukums, tad iesakām iegriezties Džūkstes Pasaku muzejā un apskatīt izstādi “Kurbads. Latvju varoņstāsts” un piedalīties orientēšanās spēlē “Pa Pasaku tēva pēdām”.

Pasākumi

29. sep. 10.00 - 17.00
Starptautiskā kafijas diena ar Tukuma kafijas degustēšanu Aicinām uzzināt vairāk par kafijas cehu Tukumā un kafijas ražošanu, kā arī pievienoties tās degustēšanā. 
23. jūl. 10.00 - 14.00
"Ceļojums laikā. Uz Tobago" Brīvības laukumā Apmeklētāji aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs pie Tukuma Pils torņa, kas sniedz ieskatu hercogistes laikā Tukumā.
22. jūl. 19.00
Izstādes “Hercogistes laikazīmes Tukumā” atklāšana Brīvības laukumā Tukuma Pils torņa izstāde, kas vēsta par hercogistes laiku Tukumā. Pēc izstādes atklāšanas pasākuma ieeja izstādē ikvienam bez maksas.
7. mai. 15.00
Sarunas par Tukumu un tukumniekiem Par un ap fotografēšanu Tukumā, bijušo “Tukuma Fotoklubu” ar 3 Tukuma fotogrāfiem.
21. jan. 16.00
Barikāžu piemiņas ugunskurs Tukuma muzeja organizētais ikggadējais Latvijas Neatkarības nosargāšanas atceres brīdis.
Kafijas diena "Pils tornī"
29. oktobrī Starptautiskajā kafijas dienā iepazīsti un nogaršo Tukuma kafiju.
9. dec. 15.00
Starptautisko misiju aizkadri Tiešsaistes saruna izstādes "PAROLE: 1991-42-51" ietvaros.
29. sept.
Starptautiskā kafijas diena Sadarbībā ar veselīga ēdiena restorānu Zodiaks esam jums sagādājuši lielisku iespēju ne tikai uzzināt ko vairāk par Kafijas cehu, bet arī degustēt Tukumā ražoto kafiju.
18. jūl. 12.00 - 18.00
Ceļojums uz viduslaikiem: Tukuma miestam - 575 un Pils tornim - 25 Tukuma muzejs aicina tukumniekus un viesus Brīvības laukumā, iejusties viduslaiku noskaņās un svinēt svētkus kopā!
8. feb. 13.00
Tikšanās un saruna ar tukumnieku Gintu Sprēdi par video tapšanu Sarunu cikla “Aizkadri” trešā tikšanās “Kā top video sižets” norisinās izstādes “Kino Tukumā” ietvaros. 
19. jan. 13.00
Barikāžu atceres pasākums ar kora "Savējo" koncertu Pasākums notiek Tukuma pilsētas Kultūras nama zālē.
18. jan. 13.00
Kino diena Iespēja noskatīties režisora Gata Šmita krimināldrāmu “1906”.