Brīvdabas ekspozīcija

Ziemeļkurzemes lauku sēta – Pastariņa pasaule

Atzīmējot Ernesta Birznieka-Upīša (1871–1960) 150. dzimšanas dienu, Pastariņa muzejs ir izveidojis brīvdabas ekspozīciju.

Brīvdabas ekspozīcijas mērķis - interaktīvā veidā caur rakstnieka daiļrades prizmu atspoguļot bērna acīm redzēto un piedzīvoto gan mājās, gan skolas gaitās, radīt interesi par rakstnieka dzīves notikumu atspoguļojumu literārajā daiļradē. Tas ir piedzīvojums, kurš palīdzēs kļūt tuvākiem E. Birznieka-Upīša daiļradei, rakstnieka dzīves un darba mīlestībai un dabai.

Brīvdabas orientēšanas karti var saņemt Pastariņa muzejā vai Tukuma muzeja mājas lapā. Tajā atzīmēti deviņi apskates punkti. Katrā norādītajā vietā var iepazīties ar informāciju par konkrēto objektu un izlasīt fragmentus no rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša triloģijas “Pastariņa dienasgrāmata”. Izpildot atraktīvo, izzinošo vai radošo uzdevumu, jāizmanto spējas un prasmes, kuras piemīt ikvienam apmeklētājam. Vecāki un vecvecāki varēs dalīties atmiņās par savas bērnības dienas piedzīvotajiem darbiem un nedarbiem, savukārt bērni varēs aktīvi pildīt dotos uzdevumu un parādīt prasmes jauno tehnoloģiju izmantošanā. Maksa par brīvdabas orientēšanās karti 1.50 EUR.

Lasīt vairāk

Izstādes