Orientēšanās brīvdabas ekspozīcijā, iepazīstot E.Birznieku-Upīti

Interaktīvā veidā iepazīsti rakstnieka daiļradi, dzīvi, darba mīlestību un dabu ekspozīcijā “Ziemeļkurzemes lauku sēta – Pastariņa pasaule”.

Brīvdabas ekspozīcijas mērķis - interaktīvā veidā caur rakstnieka Ernesta Birznieka Upīša daiļrades prizmu atspoguļot bērna acīm redzēto un piedzīvoto gan mājās, gan skolas gaitās, radīt interesi par rakstnieka dzīves notikumu atspoguļojumu literārajā daiļradē. Tas ir piedzīvojums, kurš palīdzēs kļūt tuvākiem E. Birznieka-Upīša daiļradei, rakstnieka dzīves un darba mīlestībai un dabai.

Brīvdabas ekspozīcijas karti var saņemt pie muzeja ēkas vai Tukuma muzeja mājas lapā. Tajā atzīmēti deviņi apskates punkti. Katrā norādītajā vietā var iepazīties ar informāciju par konkrēto objektu un izlasīt fragmentus no rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša triloģijas “Pastariņa dienasgrāmata”. Izpildot atraktīvo, izzinošo vai radošo uzdevumu, jāizmanto spējas un prasmes, kuras piemīt ikvienam apmeklētājam.

Iespējams pieteikties "Latvijas skolas somas" ietvaros: 28651091, pastarinamuzejs@tukumamuzejs.lv

 

 

Lasīt vairāk

Izglītojošās programmas

Maizes cepšana Pastariņa muzejā
Programmas dalībniekiem ir iespēja apgūt maizes cepšanas iemaņas Ziemeļkurzemes lauku sētā.
Orientēšanās brīvdabas ekspozīcijā, iepazīstot E.Birznieku-Upīti
Interaktīvā veidā iepazīsti rakstnieka daiļradi, dzīvi, darba mīlestību un dabu ekspozīcijā “Ziemeļkurzemes lauku sēta – Pastariņa pasaule”.
Mīts vai patiesība Pastariņa muzejā
Skolēni iepazīst Ziemeļkurzemes lauku sētas dzīvi un 1905. gada notikumus laukos, interpretē caur E.Birznieka-Upīša stāstiem.
Ceļojums laikā uz 1918. gadu
Programmā "1918. gads Bisnieku sētā" padziļina izpratni par šo vēstures periodu  un vēsturiskajām personībām. 
Ceļojums laikā uz 1896. gadu
Programmas "1896. gads Dzirciema muižas vecsaimniecībā „Bisnieki”" dalībnieki iejūtas tā gada notikumos, izspēlējot Bisnieku sētas sadzīvi.
Pastariņš lauku sētā
Iepazīsti Ziemeļkurzemes lauku sētas dzīvi, lasot Ernesta Birznieka-Upīša daiļdarbus, skatot muzeja priekšmetus, darot lauku darbus.
Saulgriežu skoliņa
Iepriekš piesakoties, apmeklētāji aicināti atjaunotajā Ziemeļkjurzemes lauku sētā izzināt un apgūt ziemas, pavasara, vasaras un rudens saulgriežu tradīcijas.
Kultūrvēsturiskā mantojuma izmantošana muzejpedagoģijā
Programmas rezultātā pedagogi iegūs teorētiskas un praktiskas zināšanas dažādu tēmu interaktīvai un interesantai apguvei.
Latvieša dzīves gudrība
Rotaļas ar dažādu lauku sadzīves ainu un darbu imitāciju pamatskolas vecuma bērniem.