EKSPOZĪCIJA
Klēts - dzimtas turības spogulis
Klētī izveidotā ekspozīcija apmeklētāju ieved Birznieku dzimtas darba ikdienā un ļauj iejusties galvenajās tradicionālās saimniekošanas norisēs lauku sētā.
Ekspozīcijas saturu caurvij fragmenti no E. Birznieka - Upīša triloģijas “Pastariņa dienasgrāmata”, kas sasaucas ar ekspozīcijas priekšmetiem, tēlaini un reālistiski ilustrējot materiālo pasauli, kura bija ikdienišķa un saprotama Pastariņam, taču mūsdienās ir kļuvusi tāla un nezināma vairumam bērnu un pieaugušo.
Priekšmeti raksturo Ziemeļkurzemes sētas saimniecisko dzīvi: sieviešu un vīriešu ikdienas nodarbes, pārtikas produktu uzglabāšanu, lauksaimniecības piederumus, darbarīkus. Daudzi no tiem savulaik lietoti Bisnieku sētā.
Drēbju jeb dzīvojamā klētī skatāmi sieviešu darba piederumi un dažādi iedzīves priekšmeti, tostarp, pūralādes.
Graudu un gaļas klētī var iepazīties ar etnogrāfiskajiem priekšmetiem, kas pavada ceļā no grauda līdz maizei: sētuves, miltu lādes, liekšķeres, kretulis, miltu sieti, abras, maizes lizes, maizes plaukts, kā arī tilpuma mērīšanas priekšmeti un gaļas sālāmās mucas.
Vāgūzī – darba rīku glabātuvē skatāmi lauksaimniecības un kokapstrādes darba rīki, ar kādiem varēja strādāt Bisnieku vīri: arkli, ecēšas, virvju vīšanas piederumi.
Ekspozīcija sniedz ieskatu arī par Bisnieku lauku sētas augļu, dārzeņu un labības kultūrām.
Ekspozīcija tapusi VKKF mērķprogrammā „Latvijai 100”, Tukuma novada Domes līdzfinansētā projekta „Pastariņa mājas - Rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša dzimtā sēta – Latvijas vēstures līkloču modelis” ietvaros.