17. AUG. 13.00

Rutas Štrodahas un Jura Pilmaņa izstāžu atklāšanas

Rutas Štrodahas gleznu izstādes “Sievietes un ziedi“ un Jura Pilmaņa rotu izstādes “Laikam ritot” atklāšanas.

Gleznotājai, ādas apstrādes meistarei Rutai Štrodahai radošā darba laikā ir izveidojusies pieredze, tādējādi īsteno jaunas idejas, strādā ar dažādiem materiāliem un tehnikām. Tie ir gleznojumi uz mājas fasādēm, sienām un griestiem, stikla un auduma, izmantojot visas iespējamās krāsas un faktūras. Glezniecībai Ruta intensīvi pievērsusies no 1990. gada. Glezno ainavas, ziedus, pilsētas skatus eļļas un akvareļu tehnikā. Piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs, rīko personālizstādes. Aktīvi darbojas Tukuma Mākslinieku grupā.

Juris Pilmanis dzimis Tukumā (1952). Pirmās skolas gaitas uzsāka Jāņa Raiņa vidusskolā, beidzis Irlavas vidusskolu (1972). Apmeklējis Tautas Lietišķās Mākslas studijā “Kalvis”, kur ieguvis “Tautas Daiļamata Meistara” nosaukumu (1979). Saņēmis Atzinības rakstu par dalību “TLM” studijas “Kalvis” rīkotajā gada izstādē (2024). Mākslinieks ar rotu darināšanu nodarbojas jau vairākus gadu desmitus. Veido gan seno rotu kopijas, gan mūsdienu moderna dizaina darbus.

Ieeja bezmaksas.

Izstāde no 17. augusta līdz 25. septembrim.

Lasīt vairāk

Pasākumi

6. jūl. 14.00
Ditas Lūses un Matiasa Jansona izstādes “Gaisma un forma” atklāšana Ditas Lūses gleznu un Matiasa Jansona skulptūru izstāde “Gaisma un forma”. Ieeja bezmaksas.
17. AUG. 13.00
Rutas Štrodahas un Jura Pilmaņa izstāžu atklāšanas Rutas Štrodahas gleznu izstādes “Sievietes un ziedi“ un Jura Pilmaņa rotu izstādes “Laikam ritot” atklāšanas.
14. apr. 13.00
Tukuma Mākslinieku grupas Pavasara izstādes atklāšana Tukuma Mākslinieku grupas Pavasara izstādes atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem notiek Mākslas dienu ietvaros.
24. feb. 13.00
Andas Poikānes un Ievas Kaulas mākslas darbu izstādes atklāšana Andas Poikānes un Ievas Kaulas mākslas darbu izstādes “Nepālas ziedi” ierosmes avots ir abu mākslinieču ceļojuma piezīmes par Nepālu.
17. jan. 16.00
Studijas ”Krāsmute” un Viktorijas Kosenko izstāžu atklāšanas Skatāma Tukuma mākslas studijas ”Krāsmute” gleznu izstāde “Stiprās sievietes” un mākslinieces Viktorijas Kosenko mākslas objektu izstāde “Cilvēciskās puķes”.
2. dec. 13.00
Ivetas Liepiņas un Imanta Haņecka izstādes atklāšana Abu mākslinieku kopizstādē “Atkalredzēšanās” būs iespēja satikt arī pašus māksliniekus.  
1. okt. 14.00
Izstādes “Pērles”’ atklāšanas Atzīmējot Tukuma Mākslinieku grupas 40. gadskārtu, izstāde skatāma gan Tukuma Mākslas muzejā, gan Mākslas galerijā “Durvis”. 
19. aug. 13.00
Marutas Raudes personālizstādes atklāšana Marutas Raudes porcelāna un gleznojumu izstāde “Rudens kolekcija”. Izstāde līdz 27. septembrim.
8. jūl. 14.00
Kārļa Siliņa gleznu un Rutas Linītes tekstilmākslas izstādes atklāšana Izstādei dots nosaukums "KOPĀ". Apskatāma no 8. jūlija līdz 17. augustam.
15. apr. 14.00
Izstādes ”20x20” un “Maija Tīksmiņš” atklāšanas Latvijas Grāmatsējumu un Ādas dizaina asociācijas un radošās apvienības “MTMusTur” darbu izstādes.
4. mar. 13.00
Jāņa Kaprāļa 110 gadu jubilejas un Madaras Atiķes izstādes atklāšana Apskatāmas Jāņa Kaprāļa gleznas un Madaras Atiķes svēpētā keramika.
21. janv. 14.00
Ivandas Spulles Meieres personālizstādes atklāšana Ivandas personālizstādē “Atspīdēšana. Laikmeta krāsas” apskatāmas grafikas, kā arī stikla un keramikas darbi.
10. dec. 13.30
Izstādes “Esi sveicināts, Tukums” atklāšana un tikšanās ar autoriem Izstādē apskatāmi Birutas Jansones akvareļi un zīmējumi un Jāņa Roberta Jansona gleznas un keramika.
6. nov. 13.00
Izstādes “Dzīves svinēšana” atklāšana Ivonnas Bredovskas un Egila Neihofera gleznas, Vladimira Lukjanoviča stikla dizaina priekšmeti.
24. sep. 13.00
Izstādes “Trīs vienā” atklāšana Izstādē apskatāmi trīs māklslinieku darbi - Maijas Matīsas un Ulda Pauzera gleznas datorgrafikā, Maldas Sproģes keramika. 
3. jūl. 13.00
Ingemāras Treijas un Kristīnes Lazdānes izstādes atklāšana Izstādē “Mātes un meitas” apskatāmas Ingemāras Treijas gleznas un Kristīnes Lazdānes keramika.
1. jūn. 16.00
Tukuma Mākslas skolas absolventu noslēguma darbu izstādes atklāšana Šī gada Tukuma Mākslas skolas absolventu sveikšana un viņu noslēguma darbu izstādes “Pasaule ap mani” atklāšana.
17. apr. 13.00
Tukuma Mākslinieku grupas izstādes atklāšana Tradicionālā Tukuma Mākslinieku grupas izstāde ar saviem jaunākajiem mākslas darbiem izstādē "Miera vējos".