6. jūl. 14.00

Ditas Lūses un Matiasa Jansona izstādes “Gaisma un forma” atklāšana

Ditas Lūses gleznu un Matiasa Jansona skulptūru izstāde “Gaisma un forma”. Ieeja bezmaksas.

Ditas Lūses glezniecības interešu centrā ir gaisma un laiks – gaisma kā objekts un laiks kā tagadne, kurā saplūst pagātnes atmiņās un acu priekšā redzamais. Ap šo kodolu veidojas tēmas, pie kurām māksliniece strādā. Piemēram, saules pielietas telpas, kurās jūtama pagājušā laika klātbūtne. Cauri lapotnei mirguļojošas gaismu spēles, kas nojauc realitāti uz mājas fasādes. Augu ņirboņa pļavā, sajaucoties ar acumirkļa gaismiņām, kuras lēkā acu priekšā. Dita strādā eļļas tehnikā, izmantojot plānu, caurspīdīgu glezniecības paņēmienu.

Matiass Jansons savās skulptūrās pārsvarā uzmanību vērš trim lietām – formai, kustībai un siluetam, bieži atmetot lieku detalizāciju. Tajā pašā laikā atvēlot vietu kādam specifiskam akcentam vai skatītāja sajūtu tēlam, vai iekodētam jautājumam. To pastiprina atbilstoši iecerētajai skulptūras tēmai izvēlēto, pārsvarā pamatīgo un dabīgo (granīts, dolomīts, marmors, bronza, kūdra) tēlniecības materiālu klāsts. 

Lasīt vairāk

Pasākumi

6. jūl. 14.00
Ditas Lūses un Matiasa Jansona izstādes “Gaisma un forma” atklāšana Ditas Lūses gleznu un Matiasa Jansona skulptūru izstāde “Gaisma un forma”. Ieeja bezmaksas.
17. AUG. 13.00
Rutas Štrodahas un Jura Pilmaņa izstāžu atklāšanas Rutas Štrodahas gleznu izstādes “Sievietes un ziedi“ un Jura Pilmaņa rotu izstādes “Laikam ritot” atklāšanas.
14. apr. 13.00
Tukuma Mākslinieku grupas Pavasara izstādes atklāšana Tukuma Mākslinieku grupas Pavasara izstādes atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem notiek Mākslas dienu ietvaros.
24. feb. 13.00
Andas Poikānes un Ievas Kaulas mākslas darbu izstādes atklāšana Andas Poikānes un Ievas Kaulas mākslas darbu izstādes “Nepālas ziedi” ierosmes avots ir abu mākslinieču ceļojuma piezīmes par Nepālu.
17. jan. 16.00
Studijas ”Krāsmute” un Viktorijas Kosenko izstāžu atklāšanas Skatāma Tukuma mākslas studijas ”Krāsmute” gleznu izstāde “Stiprās sievietes” un mākslinieces Viktorijas Kosenko mākslas objektu izstāde “Cilvēciskās puķes”.
2. dec. 13.00
Ivetas Liepiņas un Imanta Haņecka izstādes atklāšana Abu mākslinieku kopizstādē “Atkalredzēšanās” būs iespēja satikt arī pašus māksliniekus.  
1. okt. 14.00
Izstādes “Pērles”’ atklāšanas Atzīmējot Tukuma Mākslinieku grupas 40. gadskārtu, izstāde skatāma gan Tukuma Mākslas muzejā, gan Mākslas galerijā “Durvis”. 
19. aug. 13.00
Marutas Raudes personālizstādes atklāšana Marutas Raudes porcelāna un gleznojumu izstāde “Rudens kolekcija”. Izstāde līdz 27. septembrim.
8. jūl. 14.00
Kārļa Siliņa gleznu un Rutas Linītes tekstilmākslas izstādes atklāšana Izstādei dots nosaukums "KOPĀ". Apskatāma no 8. jūlija līdz 17. augustam.
15. apr. 14.00
Izstādes ”20x20” un “Maija Tīksmiņš” atklāšanas Latvijas Grāmatsējumu un Ādas dizaina asociācijas un radošās apvienības “MTMusTur” darbu izstādes.
4. mar. 13.00
Jāņa Kaprāļa 110 gadu jubilejas un Madaras Atiķes izstādes atklāšana Apskatāmas Jāņa Kaprāļa gleznas un Madaras Atiķes svēpētā keramika.
21. janv. 14.00
Ivandas Spulles Meieres personālizstādes atklāšana Ivandas personālizstādē “Atspīdēšana. Laikmeta krāsas” apskatāmas grafikas, kā arī stikla un keramikas darbi.
10. dec. 13.30
Izstādes “Esi sveicināts, Tukums” atklāšana un tikšanās ar autoriem Izstādē apskatāmi Birutas Jansones akvareļi un zīmējumi un Jāņa Roberta Jansona gleznas un keramika.
6. nov. 13.00
Izstādes “Dzīves svinēšana” atklāšana Ivonnas Bredovskas un Egila Neihofera gleznas, Vladimira Lukjanoviča stikla dizaina priekšmeti.
24. sep. 13.00
Izstādes “Trīs vienā” atklāšana Izstādē apskatāmi trīs māklslinieku darbi - Maijas Matīsas un Ulda Pauzera gleznas datorgrafikā, Maldas Sproģes keramika. 
3. jūl. 13.00
Ingemāras Treijas un Kristīnes Lazdānes izstādes atklāšana Izstādē “Mātes un meitas” apskatāmas Ingemāras Treijas gleznas un Kristīnes Lazdānes keramika.
1. jūn. 16.00
Tukuma Mākslas skolas absolventu noslēguma darbu izstādes atklāšana Šī gada Tukuma Mākslas skolas absolventu sveikšana un viņu noslēguma darbu izstādes “Pasaule ap mani” atklāšana.
17. apr. 13.00
Tukuma Mākslinieku grupas izstādes atklāšana Tradicionālā Tukuma Mākslinieku grupas izstāde ar saviem jaunākajiem mākslas darbiem izstādē "Miera vējos".