6. JŪL. - 15. AUG.

Ditas Lūses gleznas, Matiasa Jansona skulptūras 

Ditas Lūses gleznu un Matiasa Jansona skulptūru izstāde ar nosaukumu “Gaisma un forma”. Ieeja bezmaksas.

Abi ir vidējās paaudzes mākslinieki, kurus vieno savai paaudzei raksturīgā idejiskā un estētiskā izpratne par mākslas būtību un sūtību.

Matiass Jansons savās skulptūrās pārsvarā uzmanību vērš trim lietām – formai, kustībai un siluetam, bieži atmetot lieku detalizāciju. Tajā pašā laikā atvēlot vietu kādam specifiskam akcentam vai skatītāja sajūtu tēlam, vai iekodētam jautājumam. To pastiprina atbilstoši iecerētajai skulptūras tēmai izvēlēto, pārsvarā pamatīgo un dabīgo (granīts, dolomīts, marmors, bronza, kūdra) tēlniecības materiālu klāsts. 

Ditas Lūses glezniecības interešu centrā ir gaisma un laiks – gaisma kā objekts un laiks kā tagadne, kurā saplūst pagātnes atmiņās un acu priekšā redzamais. Ap šo kodolu veidojas tēmas, pie kurām māksliniece strādā. Piemēram, saules pielietas telpas, kurās jūtama pagājušā laika klātbūtne. Cauri lapotnei mirguļojošas gaismu spēles, kas nojauc realitāti uz mājas fasādes. Augu ņirboņa pļavā, sajaucoties ar acumirkļa gaismiņām, kuras lēkā acu priekšā. Dita strādā eļļas tehnikā, izmantojot plānu, caurspīdīgu glezniecības paņēmienu.

Lasīt vairāk

Izstādes

6. JŪL. - 15. AUG.
Ditas Lūses gleznas, Matiasa Jansona skulptūras  Ditas Lūses gleznu un Matiasa Jansona skulptūru izstāde ar nosaukumu “Gaisma un forma”. Ieeja bezmaksas.
17. AUG. - 25. SEP.
Rutas Štrodahas gleznas, Jura Pilmaņa rotas Rutas Štrodahas gleznu izstāde “Sievietes un ziedi“ un Jura Pilmaņa rotu izstāde “Laikam ritot”.
31. maij. - 5. jūl.
Tukuma Mākslas skolas absolventu noslēguma darbu izstāde Tukuma Mākslas skolas absolventu noslēguma darbu izstāde “Radošais ceļojums” atklāj audzēkņu apgūtās zināšanas un prasmes 7 gadu mācību programmā.
11. apr. - 29. maij.
Tukuma Mākslinieku grupas Pavasara izstāde Tukuma Mākslinieku grupas Pavasara izstāde notiek Mākslas dienu ietvaros.
24. feb. - 8. apr.
Andas Poikānes un Ievas Kaulas mākslas darbu izstāde Andas Poikānes un Ievas Kaulas mākslas darbu izstādes “Nepālas ziedi” ierosmes avots ir abu mākslinieču ceļojuma piezīmes par Nepālu.
13.jan.-22.feb., 2024
Studijas ”Krāsmute” un Viktorijas Kosenko izstādes Skatāma Tukuma mākslas studijas ”Krāsmute” gleznu izstāde “Stiprās sievietes” un mākslinieces Viktorijas Kosenko mākslas objektu izstāde “Cilvēciskās puķes”.
29 nov.- 11. jan.,2024
Ivetas Liepiņas un Imanta Haņecka izstāde Izstāde “Atkalredzēšanās” ir abu mākslinieku kopizstāde, kur mākslā un telpā satiekas divi bijušie kolēģi. 
1. okt. - 26. nov.
Pērles Izstāde “Pērles” tapusi, atzīmējot Tukuma Mākslinieku grupas 40. jubileju. Skatāma Tukuma Mākslas muzejā un Mākslas galerijā “Durvis”. 
19. aug. - 27. sep.
Marutas Raudes porcelāna un gleznojumu izstāde Marutas Raudes personālizstādei dots nosaukums "Rudens kolekcija". Izstāde apskatāma bez maksas no 19. augusta līdz 27. septembrim. 
21. un 22. jūl.
Floristikas skolas “Ziedulaiva” floristikas izstāde 21. jūlijā 13.00-20.00 un 22.jūlijā 9.00-19.00 florista amata meistares Gaivas Mičules dibinātās un vadītās floristikas skolas “Ziedulaiva” absolventu floristikas darbu izstāde.
8. jūl. - 17. aug.
KOPĀ Kārļa Siliņa gleznu un Rutas Linītes tekstilmākslas izstādes. Apskatāma no 8. jūlija līdz 17. augustam.
2. jūn. - 6. jūl.
Stāsti-Jums Skatāmi Tukuma Mākslas skolas absolventu noslēguma darbi. 
15. apr. - 1. jūn.
Maija Tīksmiņš Radošās apvienības “MTMusTur” māla un porcelāna darbu izstāde.
15. apr. - 1. jūn.
20x20 Latvijas Grāmatsējumu un Ādas dizaina asociācijas izstāde. 
4. mar. - 13. apr.
Madaras Atiķes svēpētās keramikas izstāde Dizainere, keramiķe Madara Atiķe ir viena no nedaudzajām šī amata meistarēm, kas traukus veido pēc sentēvu tehnoloģijas.
4. mar. - 13. apr.
Jāņa Kaprāļa 110 gadu jubilejas gleznu izstāde Par gleznotāja un grafiķa Jāņa Kaprāļa daiļradi no jauna likusi domāt kāda jaunatklāta privātkolekcija. 
10.dec.-19.jan. 2023
Esi sveicināts, Tukums Birutas Jansones akvareļi un zīmējumi un Jāņa Roberta Jansona gleznas un keramika.   
21. janv. - 2. mar.
Ivandas Spulles Meieres personālizstāde Ivandas personālizstādē “Atspīdēšana. Laikmeta krāsas” apskatāmas grafikas, kā arī stikla un keramikas darbi.
10.dec.-19.jan. 2023
Esi sveicināts, Tukums Birutas Jansones akvareļi un zīmējumi un Jāņa Roberta Jansona gleznas un keramika.
5. nov. - 8. dec.
Dzīves svinēšana Ivonnas Bredovskas un Egila Neihofera gleznas, Vladimira Lukjanoviča stikla dizaina priekšmeti.
24. sep. - 3. nov.
Trīs vienā Maijas Matīsas un Ulda Pauzera gleznas datorgrafikā, Maldas Sproģes keramika.  
12. - 22. aug.
Pedagogu tēlniecības darbu izstāde "Ieskatoties sevī" Apskatāmi vizuālās mākslas un interešu izglītības pedagogu profesionālās pilnveides kursa dalībnieku tēlniecības darbi. 
2. jūl. - 11. aug.
Ingemāras Treijas un Kristīnes Lazdānes izstāde Izstādē “Mātes un meitas” skatāmas Ingemāras Treijas gleznas un Kristīnes Lazdānes keramika.
31. mai. - 30. jūn.
Izstāde “Pasaule ap mani” Tukuma Mākslas skolas absolventu izstāde, kurā skatāmi audzēkņu sagatavotie noslēguma darbi.  
16. apr. - 30. mai.
Tukuma Mākslinieku grupas izstāde 2022 Tradicionālā Tukuma Mākslinieku grupas izstāde ar saviem jaunākajiem mākslas darbiem izstādē "Miera vējos".
3. mar. - 14. apr.
Izstāde "Svētku diena" Ineses Auziņas gleznas un keramika un Sigitas Šternbergas gleznas.
21. jan. - 3. mar.
Alberta Franciska Pauliņa un Stefana Močuļska darbu izstāde Izstādē skatāmas gleznas, zīmējumi, skulptūras un sīkplastika.  
11. dec. - 20. jan. 2022
Izstāde "Laiks lidot" Elīnas Titānes darbu izstādē eksponēti zīmējumi, porcelāna un akmensmasas skulptūras.
6. nov. - 9. dec.
"Tukums. Dabas ritmi" un "Koks ar dvēseli" Gunāra Dukštes fotogrāfijas un Rinalda Dundura koka darinājumi.
25. sep. - 4. nov.
Eināra Plūksnas gleznas un Violetas Jātnieces keramika
14.aug.-23.sep.
Izstāde "Linda Pintando" Gleznotājas Lindas Strujevicas un tekstilmākslinieces Ingas Šleseres-Gražules darbu izstāde.
3. jūl. - 12. aug.
Izstāde “-↑-” Jaunā, talantīgā mākslinieka Jāņa Šneidera izstāde “-↑-”.
28. mai. - 1. jul.
Tukuma Mākslas skolas izstāde “Izaicinājums” Vienkopus būs apskatāmi 2020./21. m. g. audzēņu noslēguma darbi.
20.apr. - 26.mai.
Tukuma mākslinieku grupas pavasara izstāde Mākslas galerijā “Durvis” Tukuma Mākslinieku grupa iekārtojusi “Pavasara izstādi”.
28. janv. - 8. feb.
Zigfrīds Anna Meierovics (1887-1925) Skatlogu izstāde, kas veltīta Latvijas Republikas pirmajam ārlietu ministram Zigfrīdam Anna Meierovicam. Tā izceļ dažādus politiķa dzīves notikumus un saistību ar Tukumu.
14.janv. - 27.janv.
Janvāris '91 Skatlogu izstāde par barikāžu laiku kā svarīgu un emocionālu brīdi, ko savās atmiņas piemin gandrīz ikviens.
EKSPOZĪCIJA
Tukuma pilsētas vēstures ainiņas Ainās ar lellēm atainota Tukuma pilsētas vēsture no 12. līdz 20. gadsimtam.