Šogad Mākslas galerijai “Durvis” - 35

Paldies par sadarbību un uzticību bijušajiem un esošajiem kolēģiem, māksliniekiem, galerijas apmeklētājiem un draugiem, kas bijuši līdzās šajos 35. gados. 

Mākslas galerija “Durvis” ir mākslas telpa, kas radīta mūsdienu mākslinieku radošām izpausmēm un specializējas izstāžu veidošanā, mākslas darbu un suvenīru pārdošanā, kā arī konsultē apmeklētājus mākslas darbu iegādē. Galerijā nopērkami mākslas darbi un lietišķās mākslas meistaru darinājumi, kā arī plašs suvenīru klāsts un Tukuma muzeja izdotās grāmatas. Piedāvājumā ir arī dāvanu kartes.

Savu darbību galerija uzsāka 1988. gada 9. jūlijā kā Tukuma novada mākslinieku grupas salons Lielajā ielā 6, kur atradās muzeja etnogrāfijas priekšmetu glabātuves. 1994. gadā salons pārcēlās uz muzeja telpām Dārza ielā 11/13, jo ēka Lielajā ielā tika denacionalizēta.1997. gadā, kad muzeju pārceļ uz bijušajām bankas, telpām Harmonijas ielā 7, salonam meklēja citu, izdevīgāku atrašanās vietu un Tukuma pilsētas Dome (Tukuma novada Dome) telpas piešķīra Brīvības laukumā 21, kur iepriekš bija atradies viens no pirmajiem Tukuma komercveikaliem. Izpētes laikā zem sienu apmetuma atrada vēsturiskas 18. gadsimta barokālās durvis, no tā arī iegūts nosaukums – Mākslas galerija “Durvis” - durvis uz mākslu, durvis uz skaisto.

35 darba gados galerija ir piesaistījusi māksliniekus un daiļamata meistarus no visas Latvijas. No 1997. gada līdz pat 2023. gada 1. oktobrim galerijā bijušas 260 izstādes, piedāvājot dažādas mākslas izpausmes veidus un kultūras pasākumus.

Lasīt vairāk

Jaunumi