10. okt.-12. jan.2025

Leļļu izstāde “Margaritai Stārastei - 110”

Tēli no 4 leļļu animācijas filmām, veidotas pēc M.Stārastes iedvesmojošo darbu motīviem – “Zīļuks”, “Sārtulis”, “Zaķu Lielā diena” un “Kraukšķītis”.

Apmeklētājiem būs iespēja gremdēties atmiņās caur mākslinieces darbiem, kas kļuvuši par daļu no vairāku paaudžu bērnības.

Izstāde “Margaritai Stārastei - 110” tapusi, atzīmējot iemīļotās latviešu bērnu grāmatu autores nozīmīgo jubileju. Tajā redzami tēli no četrām leļļu animācijas filmām, kas veidotas pēc Margaritas Stārastes iedvesmojošo darbu motīviem – “Zīļuks”, “Sārtulis”, “Zaķu Lielā diena” un “Kraukšķītis”. Margarita Stāraste bieži izmantoja tēlus no dabā sastopamā: augus, dzīvniekus un citus elementus, kas palīdzēja bērniem attīstīt iztēli un mācīties no apkārtējās vides. Viņas darbos ir raksturīgas detalizētas, spilgtas ilustrācijas, piepildītas ar pozitīviem vēstījumiem par draudzību, piedzīvojumiem un dabas nozīmīgumu.

Margarita Stāraste (1914–2014) ir izcila grafiķe, iemīļota bērnu grāmatu autore un ilustratore. Devusi izcilu ieguldījumu Latvijas rakstniecībā un grāmatu mākslā, ir neatņemama Latvijas kultūras un bērnu literatūras vēstures daļa, un viņas darbi joprojām tiek mīlēti un lasīti arī šodien. Sarakstījusi un ilustrējusi divdesmit grāmatas bērniem un ilustrējusi vairāk nekā četrdesmit citu autoru grāmatas bērniem. Apbalvota ar Pastariņa prēmiju, Latvijas Republikas Triju Zvaigžņu ordeni, grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele” mūža balvu, Autortiesību bezgalības balvu un Latvijas Literatūras gada balvu par mūža ieguldījumu bērnu literatūrā.

Filmu studija “Animācijas brigāde” ir ievērojama Latvijas animācijas filmu studija, kas izveidota 1966. gadā Rīgā. Tā ir pazīstama ar savām unikālajām un radošajām stop-motion tehnikā veidotajām leļļu animācijas filmām, kas kļuvušas par nozīmīgu daļu no Latvijas kultūras un starptautiskās animācijas industrijas. Brigādes filmas izceļas ar rokām darinātām lellēm un dekorācijām, kas dod darbiem īpašu vizuālo šarmu un padara tos unikālus, salīdzinot ar citu tehniku izmantojumu. Studija ir saņēmusi daudzus apbalvojumus dažādos starptautiskos filmu festivālos, un tās filmas ir atzinīgi novērtētas par māksliniecisko kvalitāti un oriģinalitāti

Izstāde Džūkstes Pasaku muzejā apskatāma no 2024. gada 10. oktobra līdz 2025. gadam 12. janvārim.

 

Izstādes apskate: ar muzeja biļeti, pirmsskolas vecuma bērniem bezmaksas.

Informācija un grupu pieteikšana: 26513314, pasakumuzejs@tukumamuzejs.lv.

Lasīt vairāk

Izstādes

10. okt.-12. jan.2025
Leļļu izstāde “Margaritai Stārastei - 110” Tēli no 4 leļļu animācijas filmām, veidotas pēc M.Stārastes iedvesmojošo darbu motīviem – “Zīļuks”, “Sārtulis”, “Zaķu Lielā diena” un...
7. JŪN. - 3. nov.
Jaunā iestudējuma rokoperas “Lāčplēsis” tērpu izstāde Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes jaunā iestudējuma rokoperas “LĀČPLĒSIS” tērpu izstāde.
14.nov. - 12.mai., 2024
Ievas Krūmiņas fotoizstāde “Par tēviem un meitām” Fotoizstādi papildina īpaši atlasīti Tukuma muzeja krājuma priekšmeti, kas atspoguļo fotogrāfijās redzamo tēvu nodarbošanos.
8. mar. - 12. nov.
Kārlim Ieviņam – 135 Kārlis Ieviņš (īstajā vārdā Kārlis Viktors Paķulis) - rakstnieks, dzejnieks, dramaturgs, gleznotājs, mūziķis, vijolnieks un vijoļbūvnieks.
15. mai. 2022 - 2023
Kurbads. Latvju varoņstāsts Izstāde paver ieskatu jaunākajā Kurbada varoņdarbu atainojumā – grāmatā ar tādu pašu nosaukumu “Kurbads. Latvju varoņstāsts”.
15.mai.2022-30.aug. 2023
Kurbads. Latvju varoņstāsts Izstāde paver ieskatu jaunākajā Kurbada varoņdarbu atainojumā – grāmatā ar tādu pašu nosaukumu “Kurbads. Latvju varoņstāsts”.
No 19. dec. 2021
Friča Žaņa Stepena kokgriezumi Koka figūrās attēloti pasaku tēli, cilvēku figūras ikdienas darbos un atpūtā, kā arī Dainu tēva – Krišjāņa Barona skulptūra.
EKSPOZĪCIJA
Brīvdabas ekspozīcija "Pa pasaku tēva pēdām" Džūkstes Pasaku muzeja dārzā jaunākajiem muzeja apmeklētājiem sagatavoti interesanti pārsteigumi.
18.mai. 2020 - 30.dec. 2021
Lāča bērni Apskatāmas Luda Bērziņa pierakstītās tautas šūpuļdziesmas “Aijā žūžū lāča bērni” 16 ilustrācijas, ko darinājis viņa dēls Ansis Bērziņš. 
EKSPOZĪCIJA
Anss Lerhis-Puškaitis un pasakas Skolotāja, rakstnieka, folklorista, sabiedriskā darbinieka Ansa Lerha-Puškaiša (1859-1903) dzīvesstāsts.
EKSPOZĪCIJA
Ciemos pie Puškaiša Izstāde veltīta A.Lerhim-Puškaitim un viņa skolniekiem.
2. sep. 2018 - 30. dec. 2021
Brīnumlādītes Izstāde veltīta Džūkstes ievērojamākajiem novadniekiem, kas sasnieguši augstus nopelnus, zinātnē, literatūrā, mākslā, novadpētniecībā.