EKSPOZĪCIJA

Anss Lerhis-Puškaitis un pasakas

Skolotāja, rakstnieka, folklorista, sabiedriskā darbinieka Ansa Lerha-Puškaiša (1859-1903) dzīvesstāsts.

Džūkstes Pasaku muzejs atrodas bijušajā Lancenieku skolā, kur savulaik dzīvojis un strādājis folklorists Anss Lerhis Puškaitis.  Savulaik teikas un pasakas viņš izmantoja savā darbā, lai attīstītu bērnu iztēli un domāšanu, veidotu latvisko vērtību sistēmu. 

Ekspozīcijā, kas iekārtota folklorista kādreizējā dzīvoklī - kabinetā un viesistabā, apmeklētājiem ir iespēja iepazīt viņa veikumu latviešu tautas pasaku un teiku vākšanā un izdošanā. Eksponēta Puškaitim piederējusī tintnīca, pīpes galviņa un citi priekšmeti. Džūkstes Pasaku muzeja ekspozīcija papildināta programmas “Tukuma novads ceļā uz Latvijas Simtgadi” ietvaros ar vēsturisko personību fotoportretiem – Krišjāni Voldemāru, Rūdolfu Blaumani, Juri Alunānu, Andreju Pumpuru, Krišjāni Baronu u.c. – kas Puškaiša dzīvē bijuši nozīmīgi. Apskatei izlikts melnās grīdas dēlis, kas atrasts remontdarbu laikā 2011. gada 22. decembrī Puškaiša dzīvoklī. Uz tā ir viņa paraksts ar tekstu: "Šī grīda likta 24. maijā 1889. g. no Frejas. A.Lerhis-Puškaitis."

Lasīt vairāk

Izstādes

7. JŪN. - 11. AUG.
Jaunā iestudējuma rokoperas “Lāčplēsis” tērpu izstāde Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes jaunā iestudējuma rokoperas “LĀČPLĒSIS” tērpu izstāde.
14.nov. - 12.mai., 2024
Ievas Krūmiņas fotoizstāde “Par tēviem un meitām” Fotoizstādi papildina īpaši atlasīti Tukuma muzeja krājuma priekšmeti, kas atspoguļo fotogrāfijās redzamo tēvu nodarbošanos.
8. mar. - 12. nov.
Kārlim Ieviņam – 135 Kārlis Ieviņš (īstajā vārdā Kārlis Viktors Paķulis) - rakstnieks, dzejnieks, dramaturgs, gleznotājs, mūziķis, vijolnieks un vijoļbūvnieks.
15. mai. 2022 - 2023
Kurbads. Latvju varoņstāsts Izstāde paver ieskatu jaunākajā Kurbada varoņdarbu atainojumā – grāmatā ar tādu pašu nosaukumu “Kurbads. Latvju varoņstāsts”.
15.mai.2022-30.aug. 2023
Kurbads. Latvju varoņstāsts Izstāde paver ieskatu jaunākajā Kurbada varoņdarbu atainojumā – grāmatā ar tādu pašu nosaukumu “Kurbads. Latvju varoņstāsts”.
No 19. dec. 2021
Friča Žaņa Stepena kokgriezumi Koka figūrās attēloti pasaku tēli, cilvēku figūras ikdienas darbos un atpūtā, kā arī Dainu tēva – Krišjāņa Barona skulptūra.
EKSPOZĪCIJA
Brīvdabas ekspozīcija "Pa pasaku tēva pēdām" Džūkstes Pasaku muzeja dārzā jaunākajiem muzeja apmeklētājiem sagatavoti interesanti pārsteigumi.
18.mai. 2020 - 30.dec. 2021
Lāča bērni Apskatāmas Luda Bērziņa pierakstītās tautas šūpuļdziesmas “Aijā žūžū lāča bērni” 16 ilustrācijas, ko darinājis viņa dēls Ansis Bērziņš. 
EKSPOZĪCIJA
Anss Lerhis-Puškaitis un pasakas Skolotāja, rakstnieka, folklorista, sabiedriskā darbinieka Ansa Lerha-Puškaiša (1859-1903) dzīvesstāsts.
EKSPOZĪCIJA
Ciemos pie Puškaiša Izstāde veltīta A.Lerhim-Puškaitim un viņa skolniekiem.
2. sep. 2018 - 30. dec. 2021
Brīnumlādītes Izstāde veltīta Džūkstes ievērojamākajiem novadniekiem, kas sasnieguši augstus nopelnus, zinātnē, literatūrā, mākslā, novadpētniecībā.