Ziemassvētku laiks Durbes pilī

Decembrī Durbes pils aicina izbaudīt Ziemassvētku noskaņu  kopā ar pils ļaudīm.

Programmas „Ziemassvētku laiks Durbes pilī" apmeklētājus sagaidīs pils kundze un citi ļaudis, ar kuriem kopā būs iespēja izbaudīt gada jaukākos svētkus. Ziemassvētku laiks Durbes pilī savulaik bija viena no tām svētku reizēm, kad kopā pulcējas pils īpašnieki, viņu ģimenes locekļi, draugi un muižas ļaudis. Pili rotāja mirdzoša egle un virmoja piparkūku smarža, bērni klausījās dažādus stāstus, gan lieli, gan mazi tika apdāvināti ar dāvanām. Apmeklētāji aicināti izbaudīt šo Ziemassvētku noskaņu Durbes pilī arī mūsdienās. Iespēja gatavot vaska sveces un citas dāvanas, iet rotaļās, liet laimes, pils ķēķī cept piparkūkas un tās degustēt. Iespējama arī jūsu iepriekš sagatavotu Ziemassvētku paciņu pasniegšana.

Programmas ilgums: līdz 3 stundām.  Programmā iespējamas izmaiņas! Grupā ne mazāk kā 15 personas. Skolotājiem, kas pavada skolēnu grupas, dalība ir bez maksas.

 Plašāka informācija un pieteikšanās: 25721502.

Lasīt vairāk

Izglītojošās programmas

Ceļojums laikā. 1919. gads
Skolēni pārģērbjas, iejūtas citā laikā, kādas reālas vēsturiskas personas tēlā un piedzīvo simtgadīgus notikumus.
Iepazīsti Durbes pili un tās apkārtnes dabas bagātības
Orientēšanās spēle iepazīstina ar  Durbes pils vēsturiski nozīmīgiem faktiem,  interjeru  un iesaistītajām personībām.
Raiņa stunda Durbes pilī
Programmas mērķis ir veicināt skolēnu interesi par izcilo dzejnieku Raini (1865-1929) un viņa daiļradi, kā arī viņa ieguldījumu Latvijas kultūrā, tostarp latviešu valodas modernizācijā.
Izglītojoša nodarbība muzeja aktuālajā izstādē
Nodarbības mērķis ir attīstīt skolēnu kultūras kompetences, vedinot pieredzēt izstādi muzejā un sniedzot iespēju radoši izmantot gūtās zināšanas un prasmes.
Muzejstunda: Durbes pils vēsturiskais interjers
Izglītības programma iepazīstina ar Tukuma Durbes pili, kas ir vienīgā no agrākajām Latvijas muižu kungu mājām, kur pilnībā rekonstruēts 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma vēsturiskais interjers.
Piedzīvosim 1905.gadu
Kas 1905. gadā notika Tukumā un Latvijā? Kādi bija revolūcijas cēloņi un kā tā norisinājās? Sociāldemokrāti, slepenie policisti, aģenti - kāda bija viņu loma? 
Kultūrvēsturiskā mantojuma izmantošana muzejpedagoģijā
Programmas rezultātā dalībnieki iegūs teorētiskas un praktiskas zināšanas metodes „Ceļojums laikā” pielietojumā dažādu tēmu apguvei.
Ziemassvētku laiks Durbes pilī
Decembrī Durbes pils aicina izbaudīt Ziemassvētku noskaņu  kopā ar pils ļaudīm.