Muzejstunda: Durbes pils vēsturiskais interjers

Izglītības programma iepazīstina ar Tukuma Durbes pili, kas ir vienīgā no agrākajām Latvijas muižu kungu mājām, kur pilnībā rekonstruēts 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma vēsturiskais interjers.

Vēsturiskā interjera mērķis ir radīt priekšstatu par Latvijas muižu kultūras mantojuma daudzveidību, sniedzot ieskatu Eiropas mākslas parādībās. Pils pirmajā stāvā rekonstruētais vēsturiskais interjers – rakstāmistaba, bibliotēka, lielā zāle, apaļā zāle, kungu salons, dāmu buduārs, guļamistaba, bērnistaba, ģērbtuve, vannas istaba un pils virtuve – tiek iepazīta, orientējoties pēc Eiropas, Krievijas un Latvijas mākslinieku darbiem un dažādu stilu interjera priekšmetiem.

Lai nostiprinātu skolā gūtās zināšanas un mākslas darbu atpazīšanas prasmes, ekskursijā tiek izcelti tie mākslas priekšmeti, kas saistīti ar konkrētā vecuma skolēnu mācību programmu, vienlaikus atgādinot par tādām klasiskās kultūras vērtībām kā sengrieķu skulptūras Milosas Venēra jeb Mēlas Afrodīte vai Mīrona “Diskobols”, kas 19. gadsimtā ieguva milzu popularitāti.

Programma paredzēta 8.un 9. klašu grupai. To var pielāgot arī citām vecuma grupām.

Lasīt vairāk

Izglītojošās programmas

Ceļojums laikā. 1919. gads
Skolēni pārģērbjas, iejūtas citā laikā, kādas reālas vēsturiskas personas tēlā un piedzīvo simtgadīgus notikumus.
Iepazīsti Durbes pili un tās apkārtnes dabas bagātības
Orientēšanās spēle iepazīstina ar  Durbes pils vēsturiski nozīmīgiem faktiem,  interjeru  un iesaistītajām personībām.
Raiņa stunda Durbes pilī
Programmas mērķis ir veicināt skolēnu interesi par izcilo dzejnieku Raini (1865-1929) un viņa daiļradi, kā arī viņa ieguldījumu Latvijas kultūrā, tostarp latviešu valodas modernizācijā.
Izglītojoša nodarbība muzeja aktuālajā izstādē
Nodarbības mērķis ir attīstīt skolēnu kultūras kompetences, vedinot pieredzēt izstādi muzejā un sniedzot iespēju radoši izmantot gūtās zināšanas un prasmes.
Muzejstunda: Durbes pils vēsturiskais interjers
Izglītības programma iepazīstina ar Tukuma Durbes pili, kas ir vienīgā no agrākajām Latvijas muižu kungu mājām, kur pilnībā rekonstruēts 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma vēsturiskais interjers.
Piedzīvosim 1905.gadu
Kas 1905. gadā notika Tukumā un Latvijā? Kādi bija revolūcijas cēloņi un kā tā norisinājās? Sociāldemokrāti, slepenie policisti, aģenti - kāda bija viņu loma? 
Kultūrvēsturiskā mantojuma izmantošana muzejpedagoģijā
Programmas rezultātā dalībnieki iegūs teorētiskas un praktiskas zināšanas metodes „Ceļojums laikā” pielietojumā dažādu tēmu apguvei.
Ziemassvētku laiks Durbes pilī
Decembrī Durbes pils aicina izbaudīt Ziemassvētku noskaņu  kopā ar pils ļaudīm.