23. mar. 12.00 - 15.00

Ar ūdens mūzikas pirmatskaņojumu un ūdens degustāciju atzīmēs Pasaules Ūdens dienu

Ekskuzīva meistarklase “Ūdens noslēpumi” kopā ar Danu Voļevahu - pirmo sertificēto Ūdens sommeljē Austrumeiropā, pirmo pasaulē ūdens izvēles lietotnes PickAqua autoru.

Interesenti aicināti iepazīt neparastās ūdens īpašības, apgūt praktisku un pareizu ūdens pielietojumu un ūdens izvēli pēc sastāva. Iepazīsim ūdens lietošanas kultūru, kā arī degustēt 15 dažādus ūdens veidus. Īpašs notikums būs ūdens mūzikas pirmatskaņojums – pasākumā dzirdēsim, kā skan minerālvielas ūdenī.

Meistarklasi vadīs Dans Voļevahs - pirmais sertificētais Ūdens someljē Austrumeiropā, eksperts, kurš orientējas ūdens funkcionalitātē, izcelsmes veidos un garšās. Eksperts, perfektā ūdens meklējumiem, veltot vairāk kā 10 gadus, analizējis vairāk kā 3000 ūdens zīmolu. Izveidojis pasaulē pirmo ūdens izvēles aplikāciju PickAqua, kurā iekļautas visu Latvijā pieejamo ūdeņu sastāva interpretācijas un ieteicamais pielietojums.

Iedvesmojošā meistarklasē ar apmeklētāju līdzdalību, Dans Voļevahs dalīsies informācijā par daudziem lifehackiem, kas aizgūti no Ājūrvēdas, Korāna un medicīnas. Eksperts iesaka tos ievērot: “Tas noteikti nav stāsts par vienu super ūdeni vai 2 litru ūdens dzeršanu dienā. Tas būs stāsts par ūdens dažādību un minerālvielu sastāva funkcionalitāti un potenciālu, kas slēpjas aiz tā. Kā izvēlēties sev vispiemērotāko ūdeni, lai uzlabotu, piemēram, sporta rezultātus vai gremošanas sistēmu. Kā veikt detoksu ar ūdeni, vairot skaistumu vai pagatavot garšīgāko tēju pasaulē?” Ūdens someljē atzīst, ka katram ūdenim ir stiprās un vājās puses. Pēc meistarklases, pratīsim noteikt ūdens sastāva un minerālvielu kombināciju superspēku, lai to pareizi pielietotu ikdienā un uzlabotu savu pašsajūtu.

Dans Voļevahs kā ūdens someljē aktīvi darbojas kopš 2013. gada. Rīgas Stradiņa universitātē veicis vairāk nekā 10 medicīniskus pētījumus par ūdens ietekmi uz veselību un netradicionālus ūdens eksperimentus. No pirmsākumiem veiksmīgi izstrādājis vairākus ūdens zīmolus. Starptautiskais ūdens biznesa konsultants un grāmatas “Tuvāk ūdenim” autors. Ūdens vēstnieka tiešsaistes kursa “Ūdens izvēles māksla” autors www.waterambassador.org. Pasaules Ūdens zinātnes organizācijas pastāvīgais loceklis. Plašāka informācija www.pickaqua.com, sociālajos tīklos: @volevah un @pickaqua.

Pasākuma mērķis ir pievērst uzmanību ūdens resursu pieejamībai un kvalitātei un aicināt cilvēkus apzināties ūdens vērtību. Pasaules Ūdens dienu visā pasaulē atzīmē jau kopš 1992. gada, katra gada 22. martā.

Iepriekšēja pieteikšanās: durbespils@tukumamuzejs.lv, 63122744. Dalība pasākumā 15.00 EUR.

Lasīt vairāk

Pasākumi

4. jūl. no 15.00
Durbes pils Pagalma svētki Pasākums, kurā tiekas mūzika, keramika, meistari un māksla Durbes pils rožu valdzinājumā. 
4. jūl. 19.00
Mazā bilžu rāmītī I Paula Saija | Trio Tresensus Ieskandinās ikgadējās Vēsturisko parku un dārzu dienas 2024, Durbes pils iekšpagalmā izskanēs koncertprogramma "Mazā bilžu rāmītī". Uzstājas Paula Saija, Trio Tresensus.
18. JŪL. 19.00
Svētku ieskaņas koncerts “Romantisma serenādes” Tukuma novada svētku ieskaņas koncerts tradicionāli norti ceturtdienā Durbes pilī, šoreiz ar nosaukumu “Romantisma serenādes”.
20. jūl. 10.00-18.00
Latvijas kurtu un kursinga kluba pasākums Durbes pils pagalmā ikvienam iespēja vērot Latvijas kurtu un kursinga kluba pasākumu “Latvijas kurtu un kursinga kluba vaislas skate ar sertifikātu piešķiršanu”. 
12. apr. 10.00
Muzeju konference “Personību nozīme Latvijas keramikas attīstībā 20. un 21. gs.” Konferencē aicināti piedalīties muzeju darbinieki, pētnieki un keramiķi, kam interesē keramikas meistaru atstātais mantojums un keramikas tradīcijas attīstība. 
13. apr. 13.00
Izstādes “Mednieku stāsti” atklāšana Gleznās, gravīrās un statuetēs, kas tapušas 18.–19.gadsimtā, iemūžināti dzīvnieki un medību ainas, to papildina medību taures, pulvera ragi, ieroči un cita medību atribūtika.
23. mar. 12.00 - 15.00
Ar ūdens mūzikas pirmatskaņojumu un ūdens degustāciju atzīmēs Pasaules Ūdens dienu Ekskuzīva meistarklase “Ūdens noslēpumi” kopā ar Danu Voļevahu - pirmo sertificēto Ūdens sommeljē Austrumeiropā, pirmo pasaulē ūdens izvēles lietotnes PickAqua autoru.
16. mar. 12.00; 14.00
Ko mēs zinām un nezinām par angļu dekolēto fajansu? Ekskursija izstādē Interesenti aicināti uz īpašu minētajai tēmai veltītu ekskursiju kuratores, mākslas zinātnieces Inas Līnes vadībā. 
27. jan.16.00
Grāmatas “Pārāk labi” atvēršana Viljama Šulca dzīves un ticības stāstu grāmatas “Pārāk labi” atvēršanas svētki. 
3. nov. 14.00
Izstādes “Sibīrijas vēstules” atklāšana Šīs izstādes angļu un franču valodas versija šovasar bija skatāma Francijā. 
14. nov. 17.00
Seminārs un publiska diskusija ”Latvijas valstiskuma idejas Neatkarības kara laikā” Uz pasākumu aicināti Tukuma novada izglītības darbinieki, sevišķi sociālo zinību un vēstures skolotāji, to apmeklēt kopā ar aktīvākajiem vidusskolu un pamatskolu audzēkņiem.
28. okt. 18.00
Leģendu nakts Itālijas mākslas noskaņās kopā ar Roberto Meloni Šajā vakarā stāsti, nostāsti, vēsturiski fakti kļūst par realitāti, bet apmeklētājs - par ceļotāju laikā. Moto - “Itālija. Ceļojums cauri gadu simtiem”. 
10. dec. 12.00
Zelta svētdiena Uz Tukuma muzeja gada noslēguma pasākumu aicināti Tukuma muzeja draugi, sadarbības partneri, kā arī kultūras, mākslas un vēstures interesenti. 
7. okt. 12.00
Durbes pilī atvērs Ineses Smirnovas grāmatu bērniem “Sinepes patskaņu un divskaņu pantiņi” Šī grāmata oriģinālā un neierastā veidā pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem palīdzēs apgūt latviešu valodas patskaņus un divskaņus. 
14. okt. 16.00
Žaņa Katlapa balvas pasniegšanas ceremonija Izcilā aktiera, režisora un teātra pedagoga Žaņa Katlapa balva “Par nacionālo vērtību apliecinājumu Latvijas teātra vidē”.
29. aug. 09.45
Zinātniskā konference "Augšanas testaments. Imantam Ziedonim 90" Imanta Ziedoņa 90. dzimšanas dienai veltīta zinātniska konference, tiešraidē Ziedoņa muzeja un LU LFMI sociālo tīklu kontos YouTube un Facebook.
12. aug.
Latvijas kurtu un kursinga kluba čempionāts Dienas garumā Durbes pils pagalmā iespēja ikvienam vērot Latvijas kurtu un kursinga kluba čempionāta norisi bez maksas.
15. jūl. 10.00-16.00
Keramiķu diena Durbes pils teritorijā jau otro reizi notiks pasākums “Keramiķu diena” ar keramikas izstrādājumu tirdziņu un meistarklasēm.
20. jūl. 19.00
Rožu svētku ieskaņas koncerts “Atkalsatikšanās Tukumā” Durbes pilī Rožu svētku ieskaņas koncertu “Atkalsatikšanās Tukumā” piedāvā vijolniece Aija Rēķe un pianiste Elīna Strance.
17. jūn. 14.00
Agritas Ozolas grāmatas “Sibīrijas vēstules” atvēršana Šis ir jau trešais izdevums, kurā iekļauta informācija par vēstulēm uz bērza tāss.
11. mar. 12.00, 14.00
Ko mēs zinām un nezinām par angļu dekolēto fajansu? Ekskursija izstādē Interesenti aicināti uz īpašu minētajai tēmai veltītu ekskursiju kuratores, mākslas zinātnieces Inas Līnes vadībā.
17. dec. 14.00
Ventspils Vācu kultūras biedrības kalendāra par Tukuma novadu atvēršana Ventspils Vācu kultūras biedrība aicina uz 2023.gada kalendāra “Lebendigs Gutshöfe gestern und heute Muižas vakar un šodien” prezentāciju.
11. dec. 12.00
Zelta svētdiena Tukuma muzeja gada noslēguma pasākums “Zelta svētdiena” un balvas “Tukuma muzeja nagla 2022” pasniegšana.
10. nov. 14.00
Izstādes “Zili baltās pasaules valdzinājums” atklāšana un seminārs Pirmā izstāde Latvijā, kur apkopota Latvijas muzejos un privātkolekcijās esošais angļu dekolētā fajansa izcilākie paraugi no 18. līdz 20. gadsimtam. 
29. okt. 18.00-22.00
Leģendu nakts ar vēsturisko tērpu parādi un skaņu instalāciju Galvenais vadmotīvs - laiks un tā ritējums. Aktivitātes naksnīgā gaisotnē, iespēja atklāt jaunu stāstu pils vēsturē, kas aizraujošā, muzikālā veidā savijas ar mūsdienām. 
14. okt. 16.00
Katlapa balvas pasniegšanas ceremonija Durbes pilī Šogad Žaņa Katlapa balvu saņems Dailes teātra un kino aktieris Juris Bartkevičs un Rīgas Jaunā teātra un kino aktrise Baiba Broka.
25. sep. 14.00
Sarunu pēcpusdiena “Tairai Haļapinai - 100” Aicinām dalīties atmiņās par daudzpusīgo mākslinieci Tairu Haļapinu un viņas talantiem.
2. - 7. aug.
Svētku nedēļa Durbes pilī 1. augustā aprit 31 gads kopš Durbes pils nodota Tukuma muzeja rīcībā. Nedēļas garumā, no 2. līdz 7. augustam, Durbes pilī būs jūtams svētku noskaņojums.
16. jūl. 12.00 - 16.00
Nebijis pasākums “Keramiķu diena. Jānim Krievam 140” Durbes pils pagalmā sarunas ar keramiķiem, keramikas darbnīca un tirdziņš, loterija, muzikāls pārsteigums no folkloras kopas “Suitu vīri”. Pasākums notiek norišu cikla...
13. aug.
Latvijas kurtu un kursinga klubs Durbes pils pagalmā Latvijas kurtu un kursinga kluba čempionāts un II VIPETU specializēta izstāde. Iespēja ikvienam vērot pasākuma norisi bez maksas.
2. jūl. 12.00 - 16.00
Vēsturiskā dārzu un parku diena 2022 “Muižu virtuves dārzs” Pasākums būs interesants ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem, tādēļ aicinām ģimenes kopīgi pavadīt laiku izzinošā smaržu un garšu notikumā.
1. jūl. 19.00
Sitaminstrumentu ansambļa "Perpetuum Ritmico" koncerts "Tempļu mūzika" Koncerts norisinās Durbes pils pagalmā norišu cikla “Tiekamies Tukumā” ietvaros sadarbībā ar “Latvijas koncertiem”.
18. jūn. 12.00 un 14.00
Bezmaksas pārskata ekskursija izstādē “Ieraudzīt Rozentālu” Aicinām kopā ar Durbes pils darbiniekiem iepazīt Jaņa Rozentāla glezniecības un jūgendstila priekšmetu izstādi “Ieraudzīt Rozentālu”.
4. mai. 10.00-17.00
Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu Izstāde par Atmodas laiku un TLMS "Durbe" tautas tērpu demonstrējums, par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai.
23. apr. 12.00
Izstādes "Ieraudzīt Rozentālu" atklāšana Jaņa Rozentāla glezniecības un jūgendstila priekšmetu izstāde, kas akcentē skaisto, romantisko laiku mākslā un kultūrā.
11. sep. pl.15.00
Dzejas dienas Tukuma Literātu apvienības biedru dzejas lasījumi klātienē "Atbilde Rainim".
Muzejam Durbes pilī 30
1.augustā aprit 30 gadi, kopš Durbes pils nodota Tukuma muzejam.
16. jūl. plkst. 20.00
Linda Leen un grupa Rožu svētku ietvaros Durbes pils pagalmā koncertēs Linda Leen un grupa.
3. jūl. 10.00 - 17.00
Dižošanās Durbes parkā Durbes pils (M.Parka ielā 7, Tukumā) parkā, 3.jūlijā, Vēsturisko parku un dārza dienās 2021 ietvaros notiks “Dižošanās Durbes parkā”.