Projekti

Tukuma muzejā restaurēta unikāla 17. gadsimta lustra

Viens no nozīmīgākajiem Tukuma muzeja 2017. gada projektiem ir unikālas, savulaik Tukuma evaņģēliski luteriskajai baznīcai piederējušas, 17. gadsimta pirmās puses lustras restaurācija. Jau stipri bojātā, tikai fragmentāri saglabātā lustra 1973. gadā tika nodota Rundāles pils muzejam, kur tā atradās 44 gadus.

 

Realizēts projekts „Kultūras mantojuma pieejamība Durbes pils muzejā”

Tukuma muzejā realizēts VKKF „Muzeju attīstības nozares programmas” un Tukuma novada pašvaldības līdzfinansēts projekts „Kultūras mantojuma pieejamība Durbes pils muzejā” (2017-1KMA-Mo4029).

   

Mantojuma Tilts

Tukuma muzejs (Latvija) sadarbībā ar Bērnu un jauniešu izglītības centru BARK (Somija), Tartu Tautas muzeju (Igaunija) un Gargždai rajona muzeju (Lietuva) divu gadu garumā realizē projektu „Mantojuma tilts” (Heritage bridge), KAStika uzsākts 2016.gada jūnijā un noslēgsies 2018.gada jūnijā Tukuma muzejā ar konferenci.

   

Restaurēs sēdmēbeļu komplektu Džūkstes Pasaku muzejam

Valsts Kultūrkapitāla fonds ir atbalstījis Tukuma muzeja sagatavoto projektu Sēdmēbeļu komplekta restaurācija Lerha-Puškaiša viesistabas ekspozīcijai Džūkstes Pasaku muzejā”. Projekta mērķis ir saglabāt un padarīt plašākai sabiedrībai pieejamu bijušās Lancenieku skolas ēku, kur savulaik dzīvoja un strādāja pasaku krājējs Anss Lerhis – Puškaitis, atjaunojot telpu vēsturisko interjeru atbilstoši 20. gadsimta sākuma situācijai.

   

Apgūtas zināšanas par tautastērpu brunčiem Kurzemē

Valsts Kultūrkapitāla fonds ir atbalstījis Tukuma muzeja sagatavoto projektu „Tautastērpa brunči Kurzemē”. Projekta ietvaros notiks gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības. Projekta mērķis ir popularizēt Tukuma novadā Tautas lietišķo mākslu un paplašināt zināšanas par tautastērpa saglabāšanu, seno prasmju apgūšanu un pielietošanu tautastērpa izgatavošanā un tērpa valkāšanas tradīcijām.