Tukuma pilsētas vēstures muzejs "Pils tornis"
Brīvības laukums 19a
Tel.: + 371 631 24348

Pils torņa aktualitātes

Darba laika izmaiņas 1. decembrī vēstures muzejam „Pils tornis”

1. decembrī Tukuma pilsētas vēstures muzejs „Pils tornis” tehnisku iemeslu dēļ apmeklētājiem būs pieejams no 13:30. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Tukumā atvērs Ļeņina pieminekļa kapsulu

7. novembrī 16:00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” notiks Ļeņina pieminekļa kapsulas atvēršana. Ļeņina piemineklis tagadējā Brīvības laukumā tika uzstādīts 1955. gada novembrī. 1990.gada 29. maijā Tukums kļuva par pirmo vietu Latvijā, kur Ļeņina piemineklis tika novākts.

Tukuma pilsētas vēstures muzejs bērnus un jauniešus aicina uz „Drošības stundu”

13. septembrī 13:00 izstādes „Nākamā pietura – Tukums” ietvaros Tukuma pilsētas vēstures muzejs „Pils tornis” sadarbībā ar VAS „Latvijas Dzelzceļš” piedāvā bezmaksas izglītojošu pasākumu – „Drošības stunda”, kurā apmācīs bērnus un jauniešus, kā pareizi un droši uzvesties dzelzceļa tuvumā un vilcienā.

Tapusi izstāde par dzelzceļa līniju Rīga - Tukums

Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” tapusi izstāde „Nākamā pietura - Tukums”, kas veltīta dzelzceļa līnijas Rīga – Tukums 140. jubilejai un tā akcentē dzelzceļa nozīmi Tukuma pilsētas dzīvē laika gaitā. Izstāde skatāma no 2017. gada 15. jūlija līdz 2018. gada 1. jūlijam.

No 3. līdz 14. jūlijam Pils tornī ekspozīcijas maiņa

Ekspozīcijas maiņas dēļ, līdz 14. jūlijam Tukuma pilsētas vēstures muzeja „Pils tornis” otrais stāvs apmeklētājiem slēgts. Muzejs pilnībā būs apskatāms no 15. jūlija, kad tiks atklāta izstāde „Nākamā pietura - Tukums” - par dzelzceļa līniju Rīga - Tukums 140 gadu laikā un tās ietekmi Tukuma pilsēta attīstībā. Plašāka informācija par izstādi sekos.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Izglītojoša lekcija par sauļošanās ietekmi izstādē „Sanitas”

24. maijā 14:00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” kārtējais izglītojošais pasākums „Saules labās un sliktās puses”. Tuvojoties vasarai un skolēnu vasaras brīvlaikam, „Tukuma Centra aptieka” vadītāja Agnese Ritene un farmaceite Evija Gailuma piedāvā uzzināt visu par sauļošanos.

Demonstrē filmu par Tukuma slimnīcu

4. maijā 12:00 un 14:00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” demonstrēs filmu „Tukuma slimnīcai 130”, kurā atainota Tukuma poliklīnikas un slimnīcas izaugsme 130 gadu garumā. Filmu sagatavojis SIA „DK Media”. Ieeja - ar muzeja biļeti.