Tukuma pilsētas vēstures muzejs "Pils tornis"
Brīvības laukums 19a
Tel.: + 371 631 24348

Pils torņa aktualitātes

Valsts valodas diena „Latviešu valoda ir pašpietiekama”

12. maijā plkst. 11.00 Pils tornī notiks Valsts valodas dienas pasākums „Latviešu valoda ir pašpietiekama” Tukuma literātu apvienības vadītāja, rakstniece Guna Roze stāstīs par aizguvumiem no angļu un krievu valodām, svešvārdu lietošanu un kā to pašu pateikt daiļskanīgāk latviešu valodā.

Skolēnu grupas aicinātas pieteikties „Drošības stundai”

Izstādes „Nākamā pietura – Tukums” ietvaros Tukuma pilsētas vēstures muzejs „Pils tornis” piedāvā bezmaksas izglītojošu pasākumu „Drošības stunda”. Tās laikā bērniem un jauniešiem tiek stāstīts, kā pareizi un droši uzvesties dzelzceļa tuvumā.

Nodarbība „Esi formā!”

19. janvārī no 14.00 pie Tukuma pilsētas vēstures muzeja „Pils tornis” sadarbībā ar Tukuma jaunsardzes vienību norisināsies nodarbība „Esi formā!”. Interesenti aicināti pārbaudīt fizisko sagatavotību, prasmes un iemaņas, darbojoties āra apstākļos. Attapības uzdevumi, šaušana, ieroča izjaukšana un salikšana, aktivitātes “bumbvedējs” un “munīcijas nogādāšana līdz raķešu punktam”.

Tukumā atvērs Ļeņina pieminekļa kapsulu

7. novembrī 16:00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” notiks Ļeņina pieminekļa kapsulas atvēršana. Ļeņina piemineklis tagadējā Brīvības laukumā tika uzstādīts 1955. gada novembrī. 1990.gada 29. maijā Tukums kļuva par pirmo vietu Latvijā, kur Ļeņina piemineklis tika novākts.

Tukuma pilsētas vēstures muzejā norisināsies „Drošības stunda”

13. septembrī 13:00 izstādes „Nākamā pietura – Tukums” ietvaros Tukuma pilsētas vēstures muzejs „Pils tornis” sadarbībā ar VAS „Latvijas Dzelzceļš” piedāvā bezmaksas izglītojošu pasākumu – „Drošības stunda”, kurā apmācīs bērnus un jauniešus, kā pareizi un droši uzvesties dzelzceļa tuvumā un vilcienā.

Tapusi izstāde par dzelzceļa līniju Rīga - Tukums

Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” tapusi izstāde „Nākamā pietura - Tukums”, kas veltīta dzelzceļa līnijas Rīga – Tukums 140. jubilejai un tā akcentē dzelzceļa nozīmi Tukuma pilsētas dzīvē laika gaitā. Izstāde skatāma no 2017. gada 15. jūlija līdz 2018. gada 1. jūlijam.

No 3. līdz 14. jūlijam Pils tornī ekspozīcijas maiņa

Ekspozīcijas maiņas dēļ, līdz 14. jūlijam Tukuma pilsētas vēstures muzeja „Pils tornis” otrais stāvs apmeklētājiem slēgts. Muzejs pilnībā būs apskatāms no 15. jūlija, kad tiks atklāta izstāde „Nākamā pietura - Tukums” - par dzelzceļa līniju Rīga - Tukums 140 gadu laikā un tās ietekmi Tukuma pilsēta attīstībā. Plašāka informācija par izstādi sekos.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!