Tukuma pilsētas vēstures muzejs "Pils tornis"
Brīvības laukums 19a
Tel.: + 371 631 24348

Pils torņa aktualitātes

Atmiņu stāsti un radošā darbnīca par Tukuma keramiku

27. februārī plkst. 14.00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” pasākums „Tukuma keramika”. Atmiņu stāstījumi par kādreiz slaveno Tukuma keramikas cehu un radošā darbnīca kopā ar Unu Bērziņu. Aicināti interesenti un bērni, kuri vēlas darboties.

Nodarbība „Esi formā!” kopā ar Tukuma jaunsardzes vienību

22. janvārī plkst. 13.00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” sadarbībā ar Tukuma jaunsardzes vienību norisināsies nodarbība „Esi formā!”. Skolēni un citi interesenti aicināti pārbaudīt fizisko sagatavotību, prasmes un iemaņas, darbojoties āra apstākļos. Dalība bezmaksas.

Intas Dišleres stāstījums par 1919. gada vēstures notikumiem

9. janvārī plkst. 14.00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” notiks pētnieces Dr.h.c. Intas Dišleres priekšlasījums par tēmu „Uzbrukums Tukuma cietumam un ieslodzīto atbrīvošana 1919. gada 9. janvārī”. Aicināti vēstures skolotāji, skolēni un citi interesenti. Ieeja bezmaksas.

Kristapa Pildiņa lekcija par pirmo nacionālo vienību veidošanos Tukumā

14. novembrī plkst. 13.00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” notiks Latvijas Kara muzeja starpkaru nodaļas speciālista, vēsturnieka Kristapa Pildiņa lekcija „Pirmo nacionālo vienību veidošanās Tukumā 1919. gadā” - par Tukuma 13. kājnieku pulku.

Skatāma izstāde par tukumniekiem

Tukuma pilsētas vēstures muzejā "Pils tornis" Rožu svētku laikā atklāta izstāde „Tukumnieki un draugi” - par mums, tukumniekiem, un mūsu draugiem. Par mūsu pilsētu un sadraudzības pilsētām, par mūsu dzīvi, par ikdienas rūpēm un vērtībām, par brīvā laika nodarbēm, par tagadnes ritmu un nākotnes sapņiem.

Izstāde „Nākamā pietura - Tukums”

Līdz 8. jūlijam Tukuma pilsētas vēstures muzejāPils tornis” skatāma interaktīvā izstāde „Nākamā pietura - Tukums”. Par dzelzceļa līniju Rīga - Tukums 140 gadu laikā un tās ietekmi Tukuma pilsēta attīstībā.

Tukuma Mākslas skolas audzēkņu darbi - veltījums Latvijai un Tukumam

No 27. aprīļa līdz 31. maijam pie Tukuma pilsētas vēstures muzeja „Pils tornis” vides objektā „Vārti no pagātnes uz nākotni” virtuāli skatāmi Tukuma Mākslas skolas audzēkņu darbi „Veltījums Latvijas simtgadei un mūsu Tukuma pilsētas 765 jubilejai”. Informācija: 25622131, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .