Pastariņa muzejs
Zentenes pagasts "Bisnieki", Dzirciems
Tel.:

Pastariņa muzeja aktualitātes

Pastariņa muzejā turpmāk bezmaksas ieeja

Projekta „Jauna ekspozīcija Pastariņa muzejā” realizācijas ietvaros no 2017. gada 1. oktobra turpmākos piecus gadus Pastariņa muzejā ikvienam apmeklētājam ieeja būs bez maksas. Izmaiņas neattiecas uz pārējiem muzeja sniegtajiem pakalpojumiem.

Pastariņa muzejam - 50

1. oktobrī vienai no Tukuma muzeja struktūrvienībām Pastariņa muzejam aprit 50 gadi kopš muzeja atvēršanas. Šis muzejs ir vienīgā atjaunotā Ziemeļkurzemes lauku sēta, kurā var iepazīt latviešu dzīvesveidu, kad tajā dzīvoja rakstnieks E. Birznieks - Upītis (1871-1960), bērnībā saukt par Pastariņu. Muzeja jubilejas ietvaros tapusi jauna ekspozīcija par rakstnieku. Savukārt apmeklētājiem ieeja turpmāk muzejā būs bez maksas.

Pastariņa muzejā atzīmēs rudens iestāšanos

22. septembrī Pastariņa muzejā ar latviskām tradīcijām un izstādes atklāšanu tiks atzīmēti Rudens saulgrieži. Tieši šajā dienā plkst. 23:02 iestājas astronomiskais rudens, kad nakts un diena ir vienāda garuma, bet turpmāk naktis kļūs garākas par dienu.

Pastariņa muzejā viesojas ansamblis „Mežezers”

27. maijā 13:00 Pastariņa muzejā uzstājas senioru ansamblis „Mežezers”. Ieeja - ar muzeja biļeti.

Atzīmēs rakstnieka Ernesta Birznieka - Upīša jubileju

8. aprīlī 13:00 Pastariņa muzejā rakstnieka Ernesta Birznieka - Upīša 146. dzimšanas dienai veltīts pasākums. Ieeja - bez maksas.

Pastariņa muzejā - Pavasara saulgriežu pasākums

19. martā 13:00 Pastariņa muzejā Pavasara saulgrieži latviskās tradīcijās. Apmeklētāji aicināti piedalīties pavasara modināšanā - putnu saukšanā, gavilēšanā, šūpošanās tradīcijās, no dabas materiāliem krāsot olas.

Pelnu diena Pastariņa muzejā

alt

1. martā 13.00 Pelnu dienas pasākums ar spēlēm un rotaļām, konfekšu vārīšanu un pelnu maisiņu šūšanu izjokošanai.