Tukuma Mākslas muzejs
Tel.:

Mākslas muzeja aktualitātes

Gunāra Bērziņa karikatūru izstāde Tukuma Mākslas muzejā

7. oktobrī 12:00 Tukuma Mākslas muzejā atklās karikatūru darbu izstādi „Ar vieglāku skatu uz dzīvi". Izstāde veltīta karikatūrista Gunāra Bērziņa 90. jubilejai. Izstādē skatāmi māksliniekam raksturīgie humoristiskie darbi – zīmējumi ar pazīstamiem tēliem, kas liek smieties par atjautīgi tēlotajām sadzīves situācijām. Papildus jau zināmajām Gunāra Bērziņa karikatūrām, izstādē iespējams apskatīt arī gūsta laikā (1945-1946) tapušo dienasgrāmatu un zīmējumus, kā arī dienasgrāmatas, kas tapušas 1980 gados dzīvojot Tukumā.

Akvareļdarbu izstāde Tukuma Mākslas muzejā skatāma līdz 1. oktobrim

Tukuma Mākslas muzeja izstāde „Plūstošās robežas” aptver latviešu mākslinieku akvareļglezniecības darbus no 20.gs. 60. gadiem līdz pat šajā gadā tapušiem mākslas darbiem. Izstāde veidota kā ieskats akvareļglezniecības meistarībā, apskatot dažādus žanrus, tehniskos risinājumus, plašo formātu izmantojumu, kā arī akvareļu krāsu īpatnības.

Tukuma Mākslas muzejā zināšanas pilnveidos Tukuma, Engures un Jaunpils vizuālās mākslas skolotāji

No 15. līdz 18. augustam Tukuma Mākslas muzejā notiek vizuālās mākslas pedagogu profesionālās pilnveides kurss „Eksperimenti – domu, ideju virzītājs”. Kurss notiek ar mērķi paaugstināt vizuālās mākslas skolotāju profesionālo un pedagoģisko līmeni, attīstot tēlainās domāšanas un radošās pašizteiksmes iespējas, to vada - Jānis Trops.

Uz Vērgali ceļo izstāde par Lestenes baznīcu

No 10. līdz 28. aprīlim Vērgales pagasta muzejā skatāma Tukuma muzeja ceļojošā izstāde „Ak, svētā Lestene!”. Izstādes noslēguma dienā, 28. aprīlī 12:00, interesenti aicināti uz tikšanos ar vienu no izstādes autorēm, Tukuma muzeja direktori Agritu Ozolu, kura stāstīs par Lestenes baznīcas iekārtas glābšanas vēsturi un restaurāciju.

Atklās mākslinieka Leonīda Āriņa 110 gadu jubilejas izstādi Tukuma Mākslas muzejā

8. aprīlī 15:00 Mākslas muzejā, atzīmējot mākslinieka Leonīda Āriņa 110 gadu jubileju, atklās viņam veltītu izstādi. Āriņš savulaik īstenoja neticamu ideju, dibinot pirmo mākslas muzeju ārpus Rīgas. Otrā pasaules kara gados viņš izglāba Tukuma muzeja kolekciju no bojā ejas, daļu no gleznām ierokot zemē ievietotās mucās, daļu - izvedot ārpus pilsētas.

Līdz 2. aprīlim vēl skatāma Kārļa Neiļa izstāde

Līdz 2. aprīlim Tukuma Mākslas muzejā skatāma Kārļa Neiļa 110 gadu jubilejas gleznu izstāde „No reālā uz fantastisko”. Eksponēti mākslinieka darbi, kas tapuši divos atšķirīgos periodos – gados, kas pavadīti Latvijā un trimdā Austrijā.

Uz Cīravu ceļo izstāde par Lestenes baznīcu

20. martā 14:00 Cīravas pagasta bibliotēkā notiks Tukuma muzeja ceļojošās izstādes „Ak, svētā Lestene!” atklāšana un Agritas Ozolas lekcija „Lestenes baznīcas iekārtas glābšanas vēsture un restaurācija”. Izstāde Cīravā apskatāma no 20. marta līdz 3. aprīlim.