Latvijas skolas somas piedāvājums 2018./2019. mācību gada 2. pusgadam

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem.

Tās ietvaros ikvienam skolēnam tiek nodrošināta iespēja izzināt un klātienē iepazīt Latvijas kultūras un dabas vērtības. Piedāvājumu izveidojis arī Tukuma muzejs ar tā 7 struktūrvienībām, organizējot interaktīvas ekskursijas,  izzinošas izglītojošas programmas un lomu spēles “Ceļojums laikā”, tādējādi iejūtoties konkrētā vēsturiskā notikumā.

Iniciatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību. Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

Jaunumi

Pieteikšanās vasaras radošajām darbnīcām “Dārgumu meklētāji”

Iespēja bērniem vecumā no 7 līdz 11 gadie kļūt par Dārgumu meklētājiem un atklāt septiņu muzeju noslēpumus Tukumā un apkārtnē.

Tā ir iespēja bērniem aktīvi un radoši izpausties, pilnveidot prasmi pētīt, sadarboties, iepazīt muzeju un tā vērtībasm, kā arī iegūt jaunus draugus. Radošās darbnīcas notiks Tukuma Mākslas muzejā, Mākslas galerijā „Durvis”, Pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis”, Audēju darbnīcā, Durbes pilī, Pastariņa muzejā un Džūkstes Pasaku muzejā.

Radošās darbnīcas „Dārgumu meklētāji" notiks darba dienās no 13. līdz 21. jūnijam. Dalības maksa: 5.00 EUR par vienu dienu (iekļauti materiāli, atspirdzinošs dzēriens un uzkodas, transports uz Pastariņa muzeju un Džūkstes Pasaku muzeju).

Pieteikšanās līdz 3. jūnijam: muzejpedagogs@tukumamuzejs.lv, 25721502. Vietu skaits ierobežots!

Darba laiki Lieldienās
Apmeklējot muzejus Lieldienu periodā, jūsu ērtībām pirms muzeja apmeklējuma aicinām apskatīt darba laiku grafiku.
Pieteikšanās vasaras radošajām darbnīcām “Dārgumu meklētāji”
Iespēja bērniem vecumā no 7 līdz 11 gadie kļūt par Dārgumu meklētājiem un atklāt septiņu muzeju noslēpumus Tukumā un apkārtnē.
Tukumniekus aicina piedalīties izstādes veidošanā par kino PILS TORNIS
Izstāde par kinoteātriem, to darbiniekiem, kino veidošanā iesaistītajiem tukumniekiem un filmām, kas uzņemtas Tukumā un apkārtnē.
Atvērta Pasaku istaba DŽŪKSTES PASAKU MUZEJS
Ar izzinošiem un atraktīviem uzdevumiem iespēja iepazīt pasaules izzinātāju Sprīdīti un stiprinieku Lielēdēju no Lielmeža, atklāt viņu draudzības noslēpumus.
Tukuma muzeja zelta izlase ceļo uz Lietuvu MĀKSLAS MUZEJS
Ekspresīva izstāde, kas sniedza ieskatu 20. gs. Latvijas mākslas novirzienos, izceļot katra Tukuma Mākslas muzeja kolekcijas mākslinieka raksturīgāko veikumu.
Krājumā nonāk Pauliņu gleznas MĀKSLAS MUZEJS
Dāvinājums no māksliniekiem Ilzes un Alberta Pauliņiem pēc izstādes "Mēs abi". 
Galerijas ēka Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā MĀKSLAS GALERIJA “DURVIS”
Kopš 2017. gada 2. novembra ēka Brīvības laukumā 21 iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.
Mākslas krājumu papildina Sņežanas Tišleres gleznas dāvinājums MĀKSLAS MUZEJS
Muzejs dāvinājumā saņēmis gleznu no Tukuma Mākslinieku grupas biedres Sņežanas Tišleres - eļļas tehnikā tapušo darbu ar ziediem „Vasaras rīts”. 
Kāzinieku godināšana lauku sētā PASTARIŅA MUZEJS
Pastariņa muzejs piedāvā līgavai, līgavainim un kāzu viesiem izbaudīt godināšanu latviskās tradīcijās.
Vēstule uz bērza tāss ceļo uz Briseli PILS TORNIS
Briseles Eiropas vēstures namā eksponēta Tukuma muzeja krājuma vēstule uz bērza tāss. Apskatāma līdz 2023. gadam.
Uzstādīts Ernesta Birznieka-Upīša bērnības sētas makets PASTARIŅA MUZEJS
Pastariņa muzejā uzstādīts jauns sētas makets, kas atspoguļo Dzirciema muižas „Bisnieku” viensētas plānojumu 19. gs. vidū.
Dārgie Pastariņa muzeja apmeklētāji! PASTARIŅA MUZEJS
Auksajā gada laikā lūdzam Jūs parūpēties par laika apstākļiem atbilstošu apģērbu, jo muzeja ekspozīcija atrodama arī brīvā dabā.
Jaunlaulāto sagaidīšana Durbes pilī DURBES PILS
Jaunlaulāto kopīgās dzīves iesākumu aicinām atzīmēt vienā no Kurzemes klasicisma arhitektūras pērlēm - Durbes pilī.