Tukuma muzeja filmiņa “60 km līdz Brīvībai”

Atzīmējot 1990. gada 4. maija deklarācijas trīsdesmitgadi, piedāvājam videofilmiņu, kas atgādina par sarežģīto ceļu līdz brīdim, kad Latvija atguva neatkarību.

Filma sākas ar simbolisku sižetu – sarkanbaltsarkanā karoga pacelšanu  virs Latvijas Komunistiskās partijas Tukuma rajona komitejas ēkas 1990. gada 16. februārī. Iepriekšējā dienā Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas Augstākās Padome bija pieņēmusi Deklarāciju par Latvijas valstisko neatkarību PSRS sastāvā. Par oficiālajiem valsts simboliem bija kļuvuši: sarkanbaltsarkanais karogs, 1920. gada Satversmē apstiprinātais ģerbonis un himna “Dievs svētī Latviju!”.

1990. gada martā notika pirmās demokrātiskās vēlēšanas. 4. maijā jaunievēlētie Augstākās Padomes deputāti drosmīgi nobalsoja par valstiskās neatkarības atjaunošanu, kaut joprojām bija PSRS sastāvā. 1991. gada Barikādes pierādīja, cik liels spēks ir tautas vienotībai, kad tā iestājas par savu Brīvību.

Filmā izmantoti kadri no Tukuma muzeja krājumā esošajiem Atmodas laika videoierakstiem, ko filmējis Jānis Bārdiņš. Filmu veidoja radošā komanda: Agrita Ozola, Ingrīda Smuškova, Loana Šulca. Montāža: Augusts Ievītis un Egmonts Ievītis. Filmā muzicē Tukuma rajona kultūras nama lauku kapela Daces Lebedas un Anitas Stikānes vadībā. Izmantoti kadri no Tukuma muzeja filmas “60 kilometri līdz Brīvībai” (© Tukuma muzejs 2001).

Video skatīt šeit

Izglītojošās programmas

Pasakas par putniem. Kopā lasāmas bērniem un pieaugušajiem
Interesanta lasāmviela zinātkārajiem un metodiskais materiāls pedagogiem kompetenču izglītībā.
Īsfilma “Lizī stāsts. 1919” - palīgs skolēniem vēstures izzināšanai
Īsfilma tapusi Tukuma muzeja projekta “Ceļojums laikā. 1919. gads” ietvaros, ar mērķi saistošā veidā skolēniem skaidrot vēsturi. 
Palīgmateriāli vēstures skolotājiem par Trešās atmodas laiku
Tukuma muzeja sagatavotā uzdevumu lapa 9. klases skolēniem Latvijas vēstures tēmā “Latvijas neatkarības atjaunošana”.
Tukuma muzeja filmiņa “60 km līdz Brīvībai”
Atzīmējot 1990. gada 4. maija deklarācijas trīsdesmitgadi, piedāvājam videofilmiņu, kas atgādina par sarežģīto ceļu līdz brīdim, kad Latvija atguva neatkarību.
Palīgmateriāli vēstures skolotājiem par 1905. gada notikumiem
Tukuma muzeja sagatavotie materiāli, izmantošanai skolēniem attālinātai mācību vielas apgūšanai. 
Palīgmateriāli vēstures skolotājiem par 1919. gadu
Materiāli izmantojami skolēniem attālinātas mācību vielas apgūšanai un izpildāmi pašmācības ceļā.
Ērti pieteikties Tukuma muzeja programmām tiešsaistē
Pieteikties muzeju piedāvātajām programmā, kas iekļautas "Latvijas skolas soma" iespējams Latvijas Muzeju biedrības mājas lapā www.muzeji.lv.
Pavasara piedāvājums "Latvijas skolas soma" 2022
Aicinām visu vecumu skolēnu klašu grupas un pedagogus mācību gadu noslēgt ar aizraujošu apmeklējumu Tukuma muzejos! 
Video "Ceļojums laikā uz 1896. gadu"
Ieskats kā Latvijas kultūras akadēmijas studenti kopā ar dažādu Latvijas muzeju darbiniekiem Pastariņa muzejā apgūst izglītības metodi “Ceļojums laikā”.
Krāsojamā lapa bērniem
Radoša nodarbība mājas apstākļos - izkrāso un sajūti Burāno ieliņas noskaņu pazīstama mākslinieka gleznā!
2021./2022. mācību gada "Latvijas skolas soma" piedāvājums
Muzejstundas, radošās programmas, tematiskas ekskursijas, muzejpedagoģiskās programmas un kultūrvēsturiskās vides programmas “Ceļojums laikā”.