Pils tornis piedāvā jaunu tematisko ekskursiju "Kā top kino"

Piedāvājums ģimenēm ar bērniem, skolēnu grupām no 1. līdz 12. klasei, vēstures un kino interesentiem.

Vai zināt, kā tiek uzņemtas kinofilmas un kuras ir tapušas Tukumā? Kuri Latvijā zināmi aktieri ir tukumnieki? Vēlaties ieskatīties kadros, kas nav ietverti kino filmās? Izstādes "Kino Tukumā" ietvaros Pils tornis piedāvā interaktīvu ekskursiju, kuras laikā dalībnieki uzzina ne tikai par to, kāds ir kino tapšanas process, bet arī par to, kādas ir kino skatīšanās tradīcijas Tukuma pilsētā. Izstāžu telpā izveidota mini kinozāle, kur var iesēsties Tukuma pilsētas kultūras nama kādreizējos skatītāju krēslos un noskatīties Tukumā uzņemto filmu fragmentus, kā arī ieskatīties kadros, kas nav ietverti un redzami uz lielajiem ekrāniem. Pēc tam tiek piedāvāti uzdevumi savu zināšanu pārbaudei par kinofilmām un to uzņemšanu.  Apmeklētāji tiek aicināti piedalīties kino tēlu atveidošanā un minēšanā, mazākajiem ir sagatavotas krāsojamās lapas par kino tēmu. Ir iespēja iejusties kino veidotāju lomās un pašiem uzņemt savu īsfilmu, kā arī izstaigāt kino maršrutu pa Tukuma pilsētas centru pēc kartēm.

Cena: 24.00 EUR (līdz 20 personām). Informācija un pieteikšanās: 25622131.

 

Jaunumi

Vēstule uz bērza tāss ceļo uz Briseli

Briseles Eiropas vēstures namā eksponēta Tukuma muzeja krājuma vēstule uz bērza tāss. Apskatāma līdz 2023. gadam.

ES muzejā “Eiropas vēstures nams” izveidota pastāvīgā izstāde ar mērķi radīt starptautisku pārskatu par Eiropas vēsturi. Izstāde piedāvā atšķirīgus viedokļus par nozīmīgiem vēstures notikumiem un dažādas tās interpretācijas.

Briselē eksponēta Tukuma muzeja krājuma vēstule uz bērza tāss, kuru 1942. gada 1. oktobrī Tukuma advokāts Kārlis Roberts Kalevics sūtījis no Vjatlaga nometnes savai dzīvesbiedrei Verai Mildai Kalevicai uz nometinājuma vietu Krasnojarskas apgabalā.  Uz vēstules ir pasta zīmogu un cenzūras zīmogu nospiedumi. Vēstule ir rokrakstā, krievu valodā, kā to pieprasīja padomju cenzūra, lai kontrolētu vēstuļu saturu. Vēstule ir viena no 45 UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” nacionālajā reģistrā nominācijā “Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss” nominētajām vēstulēm.

Roberts Kalevics sodīts ar 10 gadiem stingra režīma labošanas darbu nometnē Vjatlagā par to, ka bijis Tukuma miertiesnesis un Tukuma-Talsu Zemesgrāmatu nodaļas priekšnieks.