Piedalies izstādes tapšanā par 42. Tukuma Zemessardzes bataljonu!

Sagaidot Zemessardzes dibināšanas trīsdesmitgadi, Tukuma pilsētas vēstures muzejs “Pils tornis” veido izstādi par 42. Tukuma Zemessardzes bataljonu.

Latvijas Republikas Zemessardze dibināta 1991. gada 23. augustā un to vadīja Augstākās Padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gorbunovs. 1991. gada 25. septembrī viņš izdeva pavēli Nr.17 “Par Zemessardzes apakšvienību formēšanu” visās Latvijas pašvaldībās, sākās zemessargu reģistrācija. 

Muzejs aicina atsaukties iedzīvotājus, bijušos un esošos zemessargus, kuri varētu palīdzēt izstādes tapšanā - nododot fotogrāfijas, priekšmetus, vai stāstīt savas atmiņas par piedzīvoto un redzēto. Ja varat palīdzēt izstādes veidošanā, aicinām sazināties ar izstādes kuratori Lindu Lūsi: muzeja Facebook lapā www.facebook.com/pilstornis/; rakstot e-pastu uz pilstornis@tukumamuzejs.lv; zvanot pa tālruni 29489223. “Pils torņa” Facebook lapā ir publicētajās fotogrāfijas. Ja atpazīstat tur redzamos cilvēkus vai pasākumus ar zemessardzes piedalīšanos, vai varat sniegt citu plašāku informāciju, aicinām pievienot komentāru, dalīties ar ziņu vai sazināties ar personīgi. 

Izstāda iecerēta no 2020. gada 18. jūlija līdz 2021. gada 4. jūlijam.

Jaunumi