Video "Ceļojums laikā uz 1896. gadu"

Ieskats kā Latvijas kultūras akadēmijas studenti kopā ar dažādu Latvijas muzeju darbiniekiem Pastariņa muzejā apgūst izglītības metodi “Ceļojums laikā”.

Video redzams, kā topošie un esošie muzeju darbinieki ceļojumu laikā uz 1896. gadu piedzīvo reālā vidē, kur savulaik atradās Dzirciema muižas vecsaimniecība „Bisnieki”, lai labāk iepazītu Latvijas lauku vidi 19. gadsimta beigās, kad notika pāreja uz moderno saimniekošanas veidu un veidojās nacionālā inteliģence. 

Dalībnieki iejūtas tā gada notikumos un vēsturisku personu lomās, izspēlējot “Bisnieku” sētas sadzīvi - dara tradicionālus lauku sētas darbus, mēģina iedzīvoties situācijā, kad notiek zemes izpirkšana no muižas, praktizē zemes mērīšanas un plānu sastādīšanas procesu, apspriež zemes izpirkšanas noteikumus un dara citus darbus. Video skatīt šeit

Pirmo “Ceļojums laikā” noorganizēja zviedru speciālists Ebe Vestergrēns jau 1986. gadā Kalmārā ar mērķi padarīt saprotamāku vēsturi. Tukuma muzejs šo metodi izmanto jau vairāk kā 10 gadus dažādās izglītojošās programmās gan skolēniem, gan pieaugušajiem Pastariņa muzejā un Durbes pilī.

Jaunumi

Ūdens lauku sētā
Jauna ekspozīcija Pastariņa muzejā.
Pastariņš sētā. Muzeju nakts 2021 Tukumā
Pastariņa muzejā 15. maijā baudiet āra ekspozīciju "Ziemeļkurzemes lauku sēta – Pastariņa pasaule".
Aprīļa mēneša priekšmets
Stāsts par Ernesta Birznieka Upīša krūzīti.
21.dec. - 27. dec.
Tukuma muzeja jubilejas mēnesis Pastariņa muzejā Atzīmējot Tukuma muzeja 85. dzimšanas dienu, ieskats Pastariņa muzeja vēsturē.
Video "Ceļojums laikā uz 1896. gadu"
Ieskats kā Latvijas kultūras akadēmijas studenti kopā ar dažādu Latvijas muzeju darbiniekiem Pastariņa muzejā apgūst izglītības metodi “Ceļojums laikā”.
Pastariņa muzejā zāģē slimos un bīstamos kokus
Pastariņa muzeja teritorijā notiek 28 slimo un bojāto ošu un viena bērza zāģēšana, jo konstatēta koku inficēšanās ar Hylesinus spp. un tie kļuvuši trausli.
Aicinājums pieteikties Pavasara saulgriežu skoliņai
Piedāvājums skolēnu un pieaugušo grupām, ģimenēm ar bērniem.
Ziemas saulgriežu skoliņa Pastariņa muzejā
Piedāvājums decembra mēnesī skolēnu, pieaugušo grupām un ģimenēm.
Piedāvājums septembrī: Rudens saulgriežu skoliņa
Skolēnu un pieaugušo grupām iespēja izzināt Rudens saulgriežus latviskās tradīcijās.
Dārgie Pastariņa muzeja apmeklētāji!
Auksajā gada laikā lūdzam Jūs parūpēties par laika apstākļiem atbilstošu apģērbu, jo muzeja ekspozīcija atrodama arī brīvā dabā.
Uzstādīts Ernesta Birznieka-Upīša bērnības sētas makets
Pastariņa muzejā uzstādīts jauns sētas makets, kas atspoguļo Dzirciema muižas „Bisnieku” viensētas plānojumu 19. gs. vidū.