Video "Ceļojums laikā uz 1896. gadu"

Ieskats kā Latvijas kultūras akadēmijas studenti kopā ar dažādu Latvijas muzeju darbiniekiem Pastariņa muzejā apgūst izglītības metodi “Ceļojums laikā”.

Video redzams, kā topošie un esošie muzeju darbinieki ceļojumu laikā uz 1896. gadu piedzīvo reālā vidē, kur savulaik atradās Dzirciema muižas vecsaimniecība „Bisnieki”, lai labāk iepazītu Latvijas lauku vidi 19. gadsimta beigās, kad notika pāreja uz moderno saimniekošanas veidu un veidojās nacionālā inteliģence. 

Dalībnieki iejūtas tā gada notikumos un vēsturisku personu lomās, izspēlējot “Bisnieku” sētas sadzīvi - dara tradicionālus lauku sētas darbus, mēģina iedzīvoties situācijā, kad notiek zemes izpirkšana no muižas, praktizē zemes mērīšanas un plānu sastādīšanas procesu, apspriež zemes izpirkšanas noteikumus un dara citus darbus. Video skatīt šeit

Pirmo “Ceļojums laikā” noorganizēja zviedru speciālists Ebe Vestergrēns jau 1986. gadā Kalmārā ar mērķi padarīt saprotamāku vēsturi. Tukuma muzejs šo metodi izmanto jau vairāk kā 10 gadus dažādās izglītojošās programmās gan skolēniem, gan pieaugušajiem Pastariņa muzejā un Durbes pilī.

Jaunumi