28. jūl. 12.00

Saimnieka un Saimnieces jeb Jēkaba un Annas diena

Tradicionāli svētki ar tirdziņu,  brīvdabas teātra izrādi un ēdiena gatavošanas meistarklasi.

Senie latvieši 25. un 26. jūliju svinēja gan kā Saimnieču un Saimnieku, gan kā tirgus dienu, kas iezīmē ražas novākšanas sākumu. Annas dienā pirmoreiz ēda jaunos kartupeļus un burkānus, bet jauniešiem gadatirgi bija arī vieta, kur iepazīties un atrast labāko saimnieci. Jēkaba dienā no jaunās ražas cepa pirmo maizes kukulīti, un, kāds būs maizes kukulītis, tāda būs arī iztika nākamā gadā.

Saimnieka un Saimnieces diena Pastariņa muzejā jau kļuvusi par tradīciju, kas šogad jau tiek svinēti desmito reizi. Programmā: tirdziņš un brīvdabas teātra izrāde, Annas un Jēkaba mīļāko ēdiena gatavošanas meistarklase.

Ar Jēkabu un Annas dienu saistās dažādi ticējumi. Ja Jēkaba diena skaidra – būs bagāta raža. Ja Jēkaba diena ir silta un gaiša, būs auksti Ziemassvētki. Ja Jēkaba dienā ap sauli daudz mākonīšu, ziema būs bagāta ar sniegu. Ja Annas dienā līst lietus, būs slapjš rudens. Ja Annas dienā lietus līst, rudenī būs daudz sēņu, bet rieksti būs tārpaini, un otrādi. 

Dalība pasākumā: skolēniem, studentiem, pensionāriem un citu novadu personām ar invaliditāti - 1.00 EUR, pieaugušajiem - 1.50 EUR, ģimenes biļete - 3.00 EUR.  Ieeja Annām un Jēkabiem ir bezmaksas. 

Pasākumi