Pastariņa muzejā zāģē slimos un bīstamos kokus

Pastariņa muzeja teritorijā notiek 28 slimo un bojāto ošu un viena bērza zāģēšana, jo konstatēta koku inficēšanās ar Hylesinus spp. un tie kļuvuši trausli.

Bojājumus radījusi ošu mizas vabole jeb lūksngrauzis, kas ir sabojājusi lielāko daļu koka lūznes. Tā rezultātā ir traucēta koku barības vielu aprite un notikusi sakņu atmiršana. Jau 2019. gadā no saknēm bija izgāzti vairāki slimie koki. Tikai laimīgas sakritības dēļ koki līdz šim nav radījuši apdraudējumu apmeklētājiem.

Zemesgabals, kurā notiek koku ciršana, atrodas valsts nozīmes vēstures pieminekļa “Rakstnieka E. Birznieka-Upīša dzimtās mājas” (valsts aizsardzības Nr. 96) teritorijā. Lai izvairītos no nevajadzīga riska un novērstu bīstamo situāciju, Tukuma muzejs lūdza Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldi un Tukuma novada Domes Vides komisiju izvērtēt situāciju.

Tā kā Pastariņa muzejs šobrīd ir apmeklētājiem slēgts vīrusa COVID-19 dēļ valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, koku zāģēšanas darbi neietekmē apmeklētāju plūsmu.

Jaunumi

Ūdens lauku sētā
Jauna ekspozīcija Pastariņa muzejā.
Pastariņš sētā. Muzeju nakts 2021 Tukumā
Pastariņa muzejā 15. maijā baudiet āra ekspozīciju "Ziemeļkurzemes lauku sēta – Pastariņa pasaule".
Aprīļa mēneša priekšmets
Stāsts par Ernesta Birznieka Upīša krūzīti.
21.dec. - 27. dec.
Tukuma muzeja jubilejas mēnesis Pastariņa muzejā Atzīmējot Tukuma muzeja 85. dzimšanas dienu, ieskats Pastariņa muzeja vēsturē.
Video "Ceļojums laikā uz 1896. gadu"
Ieskats kā Latvijas kultūras akadēmijas studenti kopā ar dažādu Latvijas muzeju darbiniekiem Pastariņa muzejā apgūst izglītības metodi “Ceļojums laikā”.
Pastariņa muzejā zāģē slimos un bīstamos kokus
Pastariņa muzeja teritorijā notiek 28 slimo un bojāto ošu un viena bērza zāģēšana, jo konstatēta koku inficēšanās ar Hylesinus spp. un tie kļuvuši trausli.
Aicinājums pieteikties Pavasara saulgriežu skoliņai
Piedāvājums skolēnu un pieaugušo grupām, ģimenēm ar bērniem.
Ziemas saulgriežu skoliņa Pastariņa muzejā
Piedāvājums decembra mēnesī skolēnu, pieaugušo grupām un ģimenēm.
Piedāvājums septembrī: Rudens saulgriežu skoliņa
Skolēnu un pieaugušo grupām iespēja izzināt Rudens saulgriežus latviskās tradīcijās.
Dārgie Pastariņa muzeja apmeklētāji!
Auksajā gada laikā lūdzam Jūs parūpēties par laika apstākļiem atbilstošu apģērbu, jo muzeja ekspozīcija atrodama arī brīvā dabā.
Uzstādīts Ernesta Birznieka-Upīša bērnības sētas makets
Pastariņa muzejā uzstādīts jauns sētas makets, kas atspoguļo Dzirciema muižas „Bisnieku” viensētas plānojumu 19. gs. vidū.