Tukuma muzeja zelta izlase ceļo uz Lietuvu

Ekspresīva izstāde, kas sniedza ieskatu 20. gs. Latvijas mākslas novirzienos, izceļot katra Tukuma Mākslas muzeja kolekcijas mākslinieka raksturīgāko veikumu.

No 2018. gada 12. oktobra līdz 20. novembrim Žemaišu mākslas muzejā Pluņģē, Lietuvā, atzīmējot Latvijas simtgadi, bija skatāma Tukuma muzeja izstāde „Latvijas māksla. Tukuma muzeja zelta izlase”. Tukuma muzejs piedāvāja iepazīties ar 20. gadsimta Latvijas izcilāko mākslinieku darbu izlasi no muzeja kolekcijas. Ekspresīva, koša un krāsaina izstāde, kas sniedza ieskatu Latvijas mākslas novirzienos.

Izlasē tika iekļauti glezniecības, grafikas un tēlniecības darbi, kas aptver dažādus mākslas stilus un apliecina Tukuma muzeja mākslas krājuma bagātību Latvijas kontekstā. Izstādē bija redzami tādu mākslinieku kā Vilhelma Purvīša, Gustava Šķiltera, Leo Svempja, Kārļa Neiļa, Leonīda Āriņa, Māras Rikmanes, Olitas Nigules, Alberta Pauliņa un citi darbu, kopā veidojot visaptverošu iespaidu par Latvijas mākslu 20. gadsimtā.

Jaunumi

Krājumā nonāk Pauliņu gleznas

Dāvinājums no māksliniekiem Ilzes un Alberta Pauliņiem pēc izstādes "Mēs abi". 

Ilzes Pauliņas glezna „Zīmētājs” tapusi 1984.gadā viņas darbnīcā Pils ielā. Šis darbs ir viens no agrīnākajiem Ilzes darbiem, gleznieciskā valoda ir atšķirīga no dekoratīvā perioda darbiem, kuri jau atrodas muzeja krājumā. Savulaik glezna bijusi mīļa mākslinieces mammai, jo tajā attēlots Ilzes dēls Juris.

Savukārt Alberta Pauliņa glezna „Latgales naktis. Brāļa piemiņai” ir emocionāli spēcīga. Tā tapusi pārdzīvojuma rezultātā, 2012.gadā atvadoties no sava jaunākā brāļa. Tukuma Mākslas muzeja krājumā atrodas Alberta 2012. gada glezna „Darbnīcas kakts”. Pēdējo gadu daiļradē tieši ainavu glezniecībā māksliniekam redzamas izmaiņas debesu un zemes proporcijās, glezniecisko izteiksmes līdzekļu minimizēšanā. Glezna ir papildinājums mākslinieka šī perioda ainavu glezniecības pārstāvēšanā.