12. apr. 17.30

Saruna ar mākslas vēsturnieci Baibu Vanagu

No amatieres līdz profesionālei: Latvijas mākslinieces 20. gadsimta gaitā.

19. gadsimtā profesionālās mākslas izglītības pieejamība sievietēm Latvijā bija apgrūtināta, un situācija būtiski neatšķīrās no pārējās Eiropas. Vienlīdzīgas mākslinieciskās izglītības ieguves iespējas sievietēm radās pēc Latvijas Mākslas akadēmijas nodibināšanas 1919. gadā. Ja sākotnēji mākslu studējušo sieviešu skaits bija procentuāli neliels, tad pēc Otrā pasaules kara akadēmijā strauji pieauga studenšu skaits. Šobrīd absolventu vidū jaunās mākslinieces dominē. Bet vai sabiedrības priekšstatos par mākslinieču spējām 20. gadsimta gaitā manāmas tikpat straujas izmaiņas?

Baiba Vanaga šobrīd raksta monogrāfiju par māksliniecēm Latvijā 19. gadsimtā un 20. gadsimta sākumā, tādēļ pasākumā saruna risināsies, balstoties uz konkrētu mākslinieču biogrāfiju piemēriem. Mākslas vēsturniece piedāvās ieskatu sieviešu mainīgajās iespējās iegūt profesionālo mākslas izglītību Latvijā 20. gadsimtā salīdzinājumā ar Eiropas kontekstu. Klātesošie tiks iepazīstināti ar sabiedrības vērtējumu un priekšstatiem par mākslinieču vietu un lomu sabiedrībā un tiks aicināti pievienoties tēmas diskusijai.

Pasākums izstādes  „VIŅAS māksla” ietvaros. Dalība ar muzeja biļeti.

Pasākumi

14. okt. plkst. 15.00
Sarunas par mākslu Tiešsaistes pasākums “Sarunas par mākslu: gleznu dzīve restauratora acīm”.  
18. mai. 13.00 - 14.00
“Paldies, Skolotāj!” izstādes atklāšana Svinēsim mākslinieces Anitas Melderes dzimšanas dienu, atklājot izstādi tiešsaistē.
8. aug. 11.00 - 16.00
Vieta iedvesmai Unikāla iespēja tikai vienu dienu aplūkot 4 izcilu Latvijas klasiķu gleznas.
28. mar. 12.00
Atcelts! Tikšanās ar mākslinieci Dzidru Baumu viņas 90. dzimšanas dienā Klātesot māksliniecei, atzīmēsim viņas 90. dzimšanas dienu. Uz pasākumu aicināti mākslinieki un Dzidras Baumas daiļrades cienītāji.
13. feb. 17.30
Sarunas par mākslu Saruna par biedrību "Zaļā vārna”, mākslinieku Jāni Vasarlauku, zudušo un atrasto gleznu izstādē “Katram savs stāsts”. 
6. feb. 10.00 - 13.00
Konkurss skolēniem “Dari – radi!” 2. – 4. klašu skolēnu atklātā konkursa Tukuma, Engures un Jaunpils novadu posms izstādē “Katram savs stāsts”.
14. dec. 12.00
Izstādes „Katram savs stāsts” atklāšana Eksponēti Tukuma muzeja mākslas krājuma pēdējo piecu gadu jaunieguvumi, ko papildina Tukuma literātu apvienības īsas impresijas.
15. nov. 15.30
Dokumentālā filma “Zigfrīds Anna Meierovics” un tikšanās ar režisoru Tālivalža Margēviča filma “Zigfrīds Anna Meierovics” vēsta par pirmā Latvijas ārlietu ministra un otrā Latvijas Republikas Ministru prezidenta dzīvi un darbu.
19. sep. 15.00
Izstādes "Latvijas diplomātijai un ārlietu dienestam 100. Diplomātijas māksla" atklāšana Latvijas ārlietu diplomātijas 100 gadu pastāvēšanas vēsture dokumentos, fotogrāfijās, mākslas darbos.
8. AUG. 16.00
AIZKADRI. Tikšanās ar Mākslas vēsturnieci Kristīni Ogli LMA Dabasskatu meistardarbnīcas ikdiena un tas, par ko oficiālos dokumentos neraksta. Pasākums izstādē "Purvīša zīmē".
11. mai. 13.00
Izstādes „Purvīša zīmē” atklāšana Mākslinieka Vilhelma Purvīša un viņa vadītās Dabasskatu meistardarbnīcas audzēkņu darbi.  
12. apr. 17.30
Saruna ar mākslas vēsturnieci Baibu Vanagu No amatieres līdz profesionālei: Latvijas mākslinieces 20. gadsimta gaitā.
2. FEB. 12.00
Izstades "VIŅAS māksla" atklāšana Izstādes, kur apskatāmo mākslas darbu autores ir vienīgi sievietes, atklāšanā piedalījās pazīstamās tēlnieces Arta Dumpe un Olita Nigule.
23. jan. 18.00
Tukuma van Gogs Tukuma Mākslas muzejā būs skatāma režisora Valdemāra Helmaņa dokumentālā filma par Albertu Pauliņu „Tukuma van Gogs”.
1. dec. 17.00
Ilzes un Alberta Pauliņu izstādes atklāšana Tukuma Mākslas muzejā tika atklāta Ilzes un Alberta Pauliņu jubileju izstāde „Mēs abi”.