Māksliniece Arta Dumpe muzejam dāvina piecas skulptūras

Tēlniecības darbi būtiski papildina muzeja tēlniecības kolekciju ar Latvijas mākslas klasiskajām vērtībām.

Skulptūra “Tango” veidota mākslinieces pirmajā darbnīcā Juglā 1974. gadā, kas agrāk bija tēlnieka Burkarda Dzeņa darbnīca - toreiz pirmā bronzas lietuve Latvijā. Atlējums bronzā izstādīts Pirmajā mazo formu izstādē Rīgā 1974. gadā, pēc tam vēl vairākās izstādēs. 2019. gadā skulptūra bija apskatāma Tukuma Mākslas muzeja izstādē “Viņas māksla”, tāpat kā dāvinājums “Rīts”, kas kopš 1983. gada tika izstādīta tēlniecības kvadriennālē “Rīga 83” un pēc tam vairākās izstādēs Latvijā. Darba otrs atlējums nopirkts no A. Treijas galerijas "Daugava" un aizceļojis uz Kanādu.

“Mākoņu taka” (1989) attēlo mākonī tītus Raini un Aspaziju. Tas ir vienīgais eksemplārs skicei, pēc kuras bija iecerēta lielāka skulptūra pie muzeja Lugāno, kam Latvijas Kultūras ministrija bija iecerējusi dāvināt pieminekli, bet ideja nerealizējās.

Ar abstrakto kompozīciju “Mija” Arta Dumpe piedalījās mazo formu izstādēs Latvijā un Zviedrijā lielajā mākslas Mesē.

Divu figūru grupa “Jāņu nakts” kubistiski skaldņotās formās radies laikā, kad autore meklēja jaunu formas risinājumu ar nošķēlumiem, lai salauztu dabīgo augumu formas. Darbs guvis atzinību Latvijā, Zviedrijā un Norvēģijā. Pēc šīs skulptūras etalona, pēc pasūtījuma ir izkalts divus metrus augsts granīta darbs, uzstādīts Biksēres parkā Madonas novadā, kur vietējie iedzīvotāji katru gadu svin Līgo svētkus.

Artas Dumpes radīto darbu vidū ir piemineklis Latvijas prezidentam Jānim Čakstem Jelgavā, Brāļu kapi Valkā un Balvos, monumentālā Lestenes Brāļu kapu memoriāla centrālais tēls Dzimtene – Māte – Latvija, piemineklis aktrisei Antai Klintij, baleta prīmai Veltai Vilciņai, režisoram Gunāram Piesim un vairākiem citiem māksliniekiem, kā arī Andrim Slapiņam un Gvido Zvaigznem Meža kapos. Arta Dumpe veidojusi Aspazijas skulptūru Dubultos. Strādājusi arī monumentālās tēlniecības jomā – Tukuma Mālkalnā atrodas piemineklis "Tukuma ozols".

Jaunumi