Mākslas krājumu papildina Sņežanas Tišleres gleznas dāvinājums

Muzejs dāvinājumā saņēmis gleznu no Tukuma Mākslinieku grupas biedres Sņežanas Tišleres - eļļas tehnikā tapušo darbu ar ziediem „Vasaras rīts”. 

Līdz šim glezna eksponēta vairākās izstādēs, taču tas ir pirmais autores darbs, kas papildinās Tukuma Mākslas muzeja novadnieku gleznu kolekciju, kurā atrodas arī tādu mākslinieku kā Alberta Pauliņa, Dzidras Baumas, Tairas Haļāpinas, Ernesta Meļķa un citu darbi.

Sņežanai patīk gleznot ziedus - lielākos un mazākos pušķos, dažādās toņkārtās un noskaņās. Lai gan, mācoties Latvijas Mākslas akadēmijā, viņai neesot paticis gleznot augus, pamazām, tie kļuva par iemīļotāko gleznu tēmu. Plaukstošu augu gleznošana kļuva par spēli – spēli ar krāsu gammām, noskaņām un emocijām. Gadu gaitā puķu forma, uzbūve, silueti ir tik daudz izjusti un izstudēti, ka darba sacerēšanai nepieciešama tikai iedvesma, kāds vizuāls vai emocionāls impulss. Kā stāsta māksliniece, ziedu pušķi, kas atainots dāvinātajā gleznā „Vasaras rīts”, kādā 2012. gada vasaras dienā viņai sarūpējusi ģimene. 

Jaunumi