15. jan. - 8. apr.

Ansis Artums. Gadalaiki

Mākslinieka Anša Artuma 110 gadu jubilejas izstādē „Gadalaiki” galvenokārt skatāmas ainavas, aptverot gandrīz visu viņa radošās darbības periodu. 

Mākslinieka Anša Artuma 110 gadu jubilejas izstādē „Gadalaiki” galvenokārt skatāmas ainavas, aptverot gandrīz visu viņa radošās darbības periodu. Gleznas skatāmas no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Mūkusalas Mākslas salona un Tukuma muzeja krājumiem.

Savas dzīves laikā Ansis Artums visvairāk pievērsās ainavu glezniecībai, kas izstādē kārtotas pēc gadalaiku principa, apliecinot, ka mākslinieks visu gadu vērojis un gleznojis dabu sev apkārt. Artums ļoti daudz gleznoja Tukumu un tā mazās ieliņas, īpaši nomales. Viņa glezniecībai ir īpatnēja īpašība – tā liekas pazīstama un tuva, bet reizē arī savdabīga un neatkārtojama, un pats mākslinieks - līdz galam neatklāts.

Izmaiņas viņa mākslinieciskajā darbībā manāmas pēc iedvesmojošā Parīzes apmeklējuma (1937): gleznās parādās košāki un tīrāki toņi, un krāsu gamma sliecas uz zilajiem, violetajiem un sulīgi sarkanajiem toņiem. Iespējams, šīs izmaiņas attīstīja Artuma glezniecību tālāk, līdz visiem zināmajām košajām un ņirbošajām mākslinieka pavasarīgajām gleznām, kas vēstī par gaismu, prieku un brīvību.

Izstādes