15. dec. 2018 - 24. jan.

Kaislības? Ne tikai...

Divu mākslinieču - Daces Runčas un Ineses Līnes - kopdarbs, kas apvieno košas gleznas un sievišķīgu porcelānu.

Dace Runča un Inese Līne ir Latvijas Mākslas akadēmijas absolventes, Latvijas Dizaineru savienības biedres. Viņas ir ne tikai profesionālas mākslinieces, bet arī pedagoģes. Dace ir profesionālo priekšmetu pedagoģe Ogres tehnikuma dizaina un mākslas nodaļā. Savukārt Inese savu pieredzi, zināšanas un garīgās vērtības ikdienā dāvina audzēkņiem, strādājot Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā par mākslas priekšmetu pedagoģi.

Dace glezniecībā strādā brīvi un enerģiski spilgti, izstarojot pozitīvas emocijas. Mākslinieces iedvesmas avoti ir dzīve, dienišķo mirkļu fiksācijas, ziedi un augļi, saule un vējš, pavasaris un rudens, vasaras ziedēšana un prieks par to pilnību. Dzīves un cilvēku vērojumi, ceļojumu iespaidi, kā arī mākslinieces dizaineres prakses pieredze. Māksliniecei gleznošana ir mirkļa izdzīvošanas, ļaujot mirklim uzkavēties, piefiksējot radīto sajūtu.

Inese strādā ar dažādām keramikas masām, taču visvairāk saista porcelāns, kas ir izsmalcināts materiāls ar savu raksturu, kas pieprasa milzīgu pacietību un profesionālās prasmes. Māksliniecei patīk meklēt arvien jaunas formas, plastikas līnijas un iespējas realizēt idejas, kuras rodas, vērojot apkārt notiekošo dzīves plūdumu. Mākslinieci saista dažādu faktūru saspēle ar materiālu.

Izstādes