Atvērta Pasaku istaba

Ar izzinošiem un atraktīviem uzdevumiem iespēja iepazīt pasaules izzinātāju Sprīdīti un stiprinieku Lielēdēju no Lielmeža, atklāt viņu draudzības noslēpumus.

Pirmsskolas un jaunāko klašu audzēkņiem aicināti izzināt folklorista Ansa Lerha-Puškaiša pierakstītās Džūkstes pasakas izstādē „Džūkstes Sprīdītis un Lielēdējs”.

Pasakas „Sprīdītis” un „Lielēdējs” izstādē cildina cilvēka, maza vai liela, atjautību, spēku un drosmi, rosina atbalstīt līdzcilvēkus. Sprīdītis ir tautas radīts tēls – trīs sprīžus garš, zinātkārs un atjautīgs zēns, kurš dodas iepazīt pasauli. Ejot pa saulei viņš sastop ķēniņu un pārspēj gan laupītājus, gan lāci, par algu iegūstot princesi par sievu. Savukārt pasaka „Lielēdējs” vēsta par kādu stipru Džūkstes puisi, kurš varējis pat nesazāģētu egli no Liemeža uz Lanceniekiem atnest. Viņam esot bijis tīrais nieks astoņus pūrus zirņu uznest Lancenieku sudmalās. Algas vietā viņš prasījis kārtīgu ēdienu un vienā ēdienreizē varējis notiesāt maišeli zirņu vai pat lasi krietna vīra lielumā un uzkost vēl pāris lašeļu sivēna lielumā. 

Esot muzejā, vecāki kopā ar bērniem aicināti izspēlēt pasakas teātrī ar rokas lellītēm.

Jaunumi