VKKF atbalstījis Tukuma muzeja projektu “Ceļojums laikā. 1919.gads”

Projekta  rezultātā tiks izveidota muzejpedagoģiskā programma, izmantojot Durbes pils lazaretes piemēru.

Programmas laikā skolēni caur personīgo pieredzi un dalību lomu spēlēs iepazīs 1919. gada sarežģīto vēsturisko situāciju Latvijā, tās saistību ar norisēm Eiropā un Krievijā, kas atspoguļotas izstādē “Par Dzimteni un Latviju. 1918 - 1920”. 

Kopā ar vispārizglītojošās skolas pedagogiem projekta ietvaros paredzēts sagatavot nodarbību scenāriju un metodisko materiālu, kas būs izmantojams pirms un pēc plānotām aktivitātēm. Plānots sagatavot arī īsfilmu par vēsturisko situāciju, izgatavot vēsturiskos kostīmus un palīgrīkus un materiālus, lai skolēni labāk iejustos tā laika tēmā.

Projekta plānotās kopējās izmaksas ir 12932,00 EUR, no kurām VKKF līdzfinansējums – 6216,00 EUR, pašvaldības līdzfinansējums ir 4744,00 EUR, Tukuma muzeja līdzfinansējums – 1972,00 EUR.

Jaunumi

Jaunlaulāto sagaidīšana Durbes pilī

Jaunlaulāto kopīgās dzīves iesākumu aicinām atzīmēt vienā no Kurzemes klasicisma arhitektūras pērlēm - Durbes pilī.

Pils baronese kāzu dienā pārbaudīs jaunās sievas un jaunā vīra spēkus pirms kopējās dzīves uzsākšanas. Te būs iespēja rakstīt vēstuli ar spalvu savam mīļotajam un mīļotajai, dejot pirmo valsi vai polonēzi pils lielajā zālē un kopīgi izveidot nākotnes māju, ieliekot visas labās domas un cerības.

Jaunlaulātie tiek aicināti fotografēties 19. gs. beigu - 20. gs. sākuma atjaunotajā pils interjerā un kāzu dienu iemūžināt ar pastaigu plašajā ainavu parkā pie rotondas un garākā gājēju akmens tilta Latvijā.

Ir iespēja Durbes pils interjerā tikai fotografēties.

Katra programma tiek individuāli apspriesta ar vedējiem!