Tukuma muzeja krājumā nonākusi simtgadīga servīze

Tukuma muzejs dāvinājumā saņēmis simtgadīgu servīzi no tukumnieces Lilijas Čeveres.

Tā kā servīze ražota laika posmā no 1900. līdz 1920. gadam, tā kalpoja par atbilstošu rekvizītu muzeja izglītojošā filmiņā “1919”. Augusta sākumā to uzņēma Durbes pilī, lai to izmantotu skolēnu pedagoģiskajām programmām “Ceļojums laikā. 1919. gads”. Filmiņa top Latvijas valsts programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Tukuma novada pašvaldības atbalstu.

Servīze tapusi porcelāna ražotnē “Silesia” toreizējās Vācijas, tagadējās Polijas teritorijā. Oriģināli tā bijusi paredzēta 12 personām, taču šobrīd tās komplektā ietilpst 9 krūzītes, 11 apakštasītes, 12 brokastu šķīvji, 1 kafijas kanna, 1 cukura trauks, 1 krājuma trauks un 1 tējkanna. Trauku dāvinātāja Lilija Čevere savā īpašumā servīzi saņēma 80. gadu jubilejā. Ir zināms, ka iepriekš tā dāvināta kādam pārim kāzu jubilejā. Lai servīzes stāsts atklātos pilnībā, krājuma darbiniekiem vēl priekšā pētniecības darbi.

Tukuma muzejs novērtē dāvinājumu un priecājas, ka krājums papildinās ar vērtīgiem priekšmetiem, kas arvien rosina izzināt Tukumu un tukumniekus.

Fotogrāfijā redzama Liepājas teātra aktrise Signe Dancīte, kas muzeja filmiņā “1919” iejutās medmāsas Benitas lomā.

Jaunumi