17. okt. 10.00

Saruna par Tukuma novada identitāti

Uz sarunu ar kultūras darbiniekiem un interesentiem aicina Arnis Šablovskis.

Durbes pilī notiks saruna ar kultūras darbiniekiem “Ceļā uz Tukuma novada identitāti. Izzinātais un izzināmais, izprastais un izprotamais, esošais un vēlamais”. Sarunas īpašie dalībnieki – arhīvu pētnieki, daudzu grāmatu autori Inta Dišlere un Vitolds Mašnovskis. Ierašanās tikai interesentiem un pavisam brīvprātīgi.

"Ir nepieciešams kopējs skatījums uz novadu. Ir jāmeklē kopējais novada identitātes kodols un tas jāveido, jāstrādā, lai ikviens novada iedzīvotājs ar lepnumu sevi apzinātos kā novadam un pagastam piederīgu." Fragments no Edgara Juka pārdomām par identitātes jautājumiem.

Sarunu atbalsta: Tukuma muzejs, “Neatkarīgās Tukuma Ziņas”, Tukuma bibliotēka.

Informācija: publicists Arnis Šablovskis, 26060942, asablovskis@inbox.lv.

Pasākumi

17. okt. 10.00
Saruna par Tukuma novada identitāti Uz sarunu ar kultūras darbiniekiem un interesentiem aicina Arnis Šablovskis.
26. okt. 18.00 - 22.00
Leģendu nakts Leģendu nakts aktivitātes naksnīgā gaisotnē, kur iespējams atklāt kādu jaunu stāstu pils vēsturē, kas aizraujošā un muzikālā veidā savijās ar mūsdienām.
27. jūl. 16.00
Teatralizēts svētku pasākums "Durbes pilī pirms 100 gadiem" 1919. gada jūlija vēsturiskās situācijas atdarinājums ar Tukuma pilsētas iedzīvotāju, interesentu iesaistīšanos.
11. jūl. 18.00
Kamermūzikas koncerts “Franču mūzika” un tikšanās ar kuratori Annu Kamijī Ielūdz Tukuma muzejs un Francijas institūts Latvijā. 
7. jūn. 18.00
Izstādes „Mežģīņu šarms un noslēpumi” atklāšana Francijas un Eiropas mežģīņu vēstures pavedieni no 16. gs. līdz mūsdienām.
6. jūl. 12.00
Pirmā Vēsturisko dārzu diena Interesenti aicināti kopā ar lietpratējiem iepazīt rožu pasauli. Pasākuma iniciators - Latvijas Piļu un Muižu asociācija.
4. mai. 12.00 - 16.00
Baltā galdauta svētki - ģimeņu svētki Baudīsim kopā būšanas prieku ar groziņiem, pikniku, spēlēm, atrakcijām, radošam darbnīcām un gardumiem.
13. apr. 16.00
Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņu koncerts Koncertā „Pavasara noskaņas” tiks atskaņota Lielbritānijas un Amerikas komponistu mūzika. 
22. mar. 13.00
Sarunas par varonīgiem vīriem Aicinājums Kurzemes muzeju darbiniekiem un novadpētniekiem! Pieteikšanās līdz 15. martam.  
19. dec. 18.00
Kārļa Ķezbera pasakas „Brencītis” svinīgā atvēršana Durbes pilī svinīgi atvērta Kārļa Ķezbera pārizdotā pasaka „Brencītis”, kas pie lasītājiem Latvijā atkal dodas 51 gadu pēc pirmizdevuma trimdā.