11. jūl. 18.00

Kamermūzikas koncerts “Franču mūzika” un tikšanās ar kuratori Annu Kamijī

Ielūdz Tukuma muzejs un Francijas institūts Latvijā. 

Durbes pilī notiks īpašs Tukuma pilsētas svētku „Precību spēles Tukumā” ieskaņas romantisks kamermūzikas koncerts “Franču mūzikas programma”. Tajā uzstāsies Latvijas Nacionālās operas soliste Baiba Renerte un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pedagoģe un koncertmeistare Ilze Kundziņa.

Pēc koncerta notiks kuratores Annas Kamijī (Anna Camilli, Francija) un Kultūras mantojuma un liturģiskās mākslas fonda vadītājs Bernāra Berto vadītā ekskursija izstādē “Mežģīņu šarms un noslēpumi” - stāsts par mežģīnēm vīriešu un sieviešu tērpos.

Pasākumā piedalās Tukuma novada Domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans, Francijas institūta Latvijā direktors Žils Bonviāls. Lpašāk lūgums lasīt pielikumā.

Pasākumi

17. okt. 10.00
Saruna par Tukuma novada identitāti Uz sarunu ar kultūras darbiniekiem un interesentiem aicina Arnis Šablovskis.
26. okt. 18.00 - 22.00
Leģendu nakts Leģendu nakts īpašie stāsti un notikumi naksnīgā gaisotnē, iespēja atklāt kādu jaunu stāstu pils vēsturē, kas aizraujošā un muzikālā veidā savijās ar mūsdienām. 
27. jūl. 16.00
Teatralizēts svētku pasākums "Durbes pilī pirms 100 gadiem" 1919. gada jūlija vēsturiskās situācijas atdarinājums ar Tukuma pilsētas iedzīvotāju, interesentu iesaistīšanos.
11. jūl. 18.00
Kamermūzikas koncerts “Franču mūzika” un tikšanās ar kuratori Annu Kamijī Ielūdz Tukuma muzejs un Francijas institūts Latvijā. 
7. jūn. 18.00
Izstādes „Mežģīņu šarms un noslēpumi” atklāšana Francijas un Eiropas mežģīņu vēstures pavedieni no 16. gs. līdz mūsdienām.
6. jūl. 12.00
Pirmā Vēsturisko dārzu diena Interesenti aicināti kopā ar lietpratējiem iepazīt rožu pasauli. Pasākuma iniciators - Latvijas Piļu un Muižu asociācija.
4. mai. 12.00 - 16.00
Baltā galdauta svētki - ģimeņu svētki Baudīsim kopā būšanas prieku ar groziņiem, pikniku, spēlēm, atrakcijām, radošam darbnīcām un gardumiem.
13. apr. 16.00
Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņu koncerts Koncertā „Pavasara noskaņas” tiks atskaņota Lielbritānijas un Amerikas komponistu mūzika. 
22. mar. 13.00
Sarunas par varonīgiem vīriem Aicinājums Kurzemes muzeju darbiniekiem un novadpētniekiem! Pieteikšanās līdz 15. martam.  
19. dec. 18.00
Kārļa Ķezbera pasakas „Brencītis” svinīgā atvēršana Durbes pilī svinīgi atvērta Kārļa Ķezbera pārizdotā pasaka „Brencītis”, kas pie lasītājiem Latvijā atkal dodas 51 gadu pēc pirmizdevuma trimdā.