Iespēja kļūt par ekspertiem porcelāna pasaulē!

Piedāvājums dažādām skolēnu vecuma grupām izstādē “Zudušo laiku meklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānu kolekcijā” Durbes pilī.

Kuzņecova porcelāna kolekcija izstādes apmeklējuma laikā sniegs priekšstatu par daudzveidīgo priekšmetu formu, krāsu un māksliniecisko bagātību. Ekskursijas laikā skolēniem ir iespēja uzzināt porcelāna rašanās vēsturi, tā nozīmi ikdienas dzīvē, priekšmetu dažādās dekorēšanas tehnikas un citus mazāk zināmus faktus. Iedvesmojoties no redzētā un stāstītā, skolēni aicināti radoši izpausties, veidojot savu oriģinālo suvenīru.

Izstādē apskatāmā Zuzānu kolekcija ir lielākā privātā Latvijas mākslas kolekcija pasaulē, kas aptver mākslas darbus no 18. gs. līdz mūsdienām. Šīs kolekcijas Kuzņecova fabrikās ražotie priekšmeti izstādē eksponēti pirmo reizi, iekārtota Durbes pilī, kas bagātina senās muižas kungu mājas vēsturisko interjeru.

Tematiskās ekskursijas piedāvājums tiek pielāgots dažādām skolēnu vecuma grupām (grupai līdz 20 personām). Skolotājiem, kas pavada skolēnu grupas, dalība bezmaksas. 

Izglītojošās programmas

Raiņa stunda Durbes pilī
Programmas mērķis ir veicināt skolēnu interesi par izcilo dzejnieku Raini (1865-1929) un viņa daiļradi, kā arī viņa ieguldījumu Latvijas kultūrā, tostarp latviešu valodas modernizācijā.
Izglītojoša nodarbība muzeja aktuālajā izstādē
Nodarbības mērķis ir attīstīt skolēnu kultūras kompetences, vedinot pieredzēt izstādi muzejā un sniedzot iespēju radoši izmantot gūtās zināšanas un prasmes.
Muzejstunda: Durbes pils vēsturiskais interjers
Izglītības programma iepazīstina ar Tukuma Durbes pili, kas ir vienīgā no agrākajām Latvijas muižu kungu mājām, kur pilnībā rekonstruēts 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma vēsturiskais interjers.
Iepazīsti Durbes pili un tās apkārtnes dabas bagātības
Orientēšanās spēle iepazīstina ar  Durbes pils vēsturiski nozīmīgiem faktiem,  interjeru  un iesaistītajām personībām.
Iespēja kļūt par ekspertiem porcelāna pasaulē!
Piedāvājums dažādām skolēnu vecuma grupām izstādē “Zudušo laiku meklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānu kolekcijā” Durbes pilī.
Ceļojums laikā. 1919. gads
Skolēni pārģērbjas, iejūtas citā laikā, kādas reālas vēsturiskas personas tēlā un piedzīvo simtgadīgus notikumus.
Piedzīvosim 1905.gadu
Kas 1905. gadā notika Tukumā un Latvijā? Kādi bija revolūcijas cēloņi un kā tā norisinājās? Sociāldemokrāti, slepenie policisti, aģenti - kāda bija viņu loma? 
Kultūrvēsturiskā mantojuma izmantošana muzejpedagoģijā
Programmas rezultātā dalībnieki iegūs teorētiskas un praktiskas zināšanas metodes „Ceļojums laikā” pielietojumā dažādu tēmu apguvei.
Ziemassvētku laiks Durbes pilī
Decembrī Durbes pils aicina izbaudīt Ziemassvētku noskaņu  kopā ar pils ļaudīm.