4. mai. 12.00 - 16.00

Baltā galdauta svētki - ģimeņu svētki

Baudīsim kopā būšanas prieku ar groziņiem, pikniku, spēlēm, atrakcijām, radošam darbnīcām un gardumiem.

Aicinām izbaudīt Baltā galdauta svētkus kopā ar ģimeni Durbes pilī un tā pagalmā.  Vairosim piederības sajūtu savai pilsētai un novadam. 

No plkst. 12.00 līdz 16.00 radošās darbnīcas kopā ar biedrību “Ligzda”, spēles, piepūšamā stafete bērniem, pankūku cepšana. Viesi aicināti ierasties ar saviem cienastiem!

Ģimenes aicinātas piedalīties orientēšanās spēlē Durbes pils apkārtnē, meklējot peles Rozemundes sieru, izpildot slepenos uzdevumus, tā iegūstot ieeju Durbes pilī bez maksas.

Baltā galdauta svētkos īpaši saklāts būs pils ēdamistabas galds ar 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma trauktu komplektu, uzzināt par tā laika galda kultūru pilī, kā arī apgūt iemaņas galda klāšanā un salvešu locīšanā.

Plkst. 14.00 labdarības kamermūzikas koncerts. Uzstājas Dainis Medjaņiks (vijole) un Jānis Čudars (klavieres). Programmā: J.S.Baha, F.Kreislera, P.Sarasates, N.Paganīni, E.Izaī skaņdarbi.

Ieeja pilī ar muzeja biļeti: skolēniem, studentiem - 1.50 EUR, pieaugušajiem - 2.50 EUR, pensionāriem - 1.'50 EUR. Piedaloties orientēšanās spēlē - ieeja pilī bezmaksas. Pasākumu organizē: Tukuma novada Dome, Durbes pils.

Pasākumi

17. okt. 10.00
Saruna par Tukuma novada identitāti Uz sarunu ar kultūras darbiniekiem un interesentiem aicina Arnis Šablovskis.
26. okt. 18.00 - 22.00
Leģendu nakts Leģendu nakts īpašie stāsti un notikumi naksnīgā gaisotnē, iespēja atklāt kādu jaunu stāstu pils vēsturē, kas aizraujošā un muzikālā veidā savijās ar mūsdienām. 
27. jūl. 16.00
Teatralizēts svētku pasākums "Durbes pilī pirms 100 gadiem" 1919. gada jūlija vēsturiskās situācijas atdarinājums ar Tukuma pilsētas iedzīvotāju, interesentu iesaistīšanos.
11. jūl. 18.00
Kamermūzikas koncerts “Franču mūzika” un tikšanās ar kuratori Annu Kamijī Ielūdz Tukuma muzejs un Francijas institūts Latvijā. 
7. jūn. 18.00
Izstādes „Mežģīņu šarms un noslēpumi” atklāšana Francijas un Eiropas mežģīņu vēstures pavedieni no 16. gs. līdz mūsdienām.
6. jūl. 12.00
Pirmā Vēsturisko dārzu diena Interesenti aicināti kopā ar lietpratējiem iepazīt rožu pasauli. Pasākuma iniciators - Latvijas Piļu un Muižu asociācija.
4. mai. 12.00 - 16.00
Baltā galdauta svētki - ģimeņu svētki Baudīsim kopā būšanas prieku ar groziņiem, pikniku, spēlēm, atrakcijām, radošam darbnīcām un gardumiem.
13. apr. 16.00
Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņu koncerts Koncertā „Pavasara noskaņas” tiks atskaņota Lielbritānijas un Amerikas komponistu mūzika. 
22. mar. 13.00
Sarunas par varonīgiem vīriem Aicinājums Kurzemes muzeju darbiniekiem un novadpētniekiem! Pieteikšanās līdz 15. martam.  
19. dec. 18.00
Kārļa Ķezbera pasakas „Brencītis” svinīgā atvēršana Durbes pilī svinīgi atvērta Kārļa Ķezbera pārizdotā pasaka „Brencītis”, kas pie lasītājiem Latvijā atkal dodas 51 gadu pēc pirmizdevuma trimdā.