15. dec. - 19. dec.
Apskatāma 17. gadsimta sākuma Džūkstes vainaga rekonstrukcija
Audēju darbnīcas īpašais nedēļas piedāvājums Tukuma muzeja jubilejas mēnesī.
Skārda lentes cizelētie vainagi Latvijā ir nēsāti pavisam īsu laika sprīdi – 16. gs. beigās un 17.gs. sākumā. 1937. gadā Tukuma novada Džūkstes "Sīkmaņu" mājas pagalmā savrupos izrakumos tika atrasti šāda skārda sloksnes cizelētā vainaga fragmenti. Šos fragmentus 2019. gadā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Arheoloģijas departamenta krājumā pētnieces Mg.hist. Iritas Žeieres vadībā pētīja un mērīja Tukuma Audēju darbnīcas vadītāja Vineta Šulca un rotkalis Longins Švirēvičs, kurš arī rekonstrukciju izgatavojis.
Vainags tapis pielietojot senu amatniecības paņēmienu – cizelēšanu, kur ar speciāli izgatavotiem tērauda kaltiņiem ar maza āmuriņa palīdzību katrs ornaments tiek uzmanīgi “iesists” skārda lentē tam paredzētajā vietā.
Līdzās vainagam varēsiet aplūkot arī 19. gadsimta sākuma Džūkstes sievietes tērpa atdarinājumu. Tas tapis sadarbībā ar vēsturisko tērpu rekonstruktori Santu Kirmužu-Svilāni, konsultējoties ar mākslas vēsturnieci, piļu un muižu arhitektūras un vēsturisko interjeru pētnieci Mg. art Inu Līni kā arī Tukuma Audēju Darbnīca vadītāju Vinetu Šulcu, savukārt audumu darinājusi TLMS “Durbe” dalībniece Ausma Pētersone. Tērps tapis pēc Grauzdes muižas īpašnieka, brīvkunga Pētera Fīlipa fon Drahenfelsa (Peter Philipp v. Drachenfels, 1795 – 1879) atmiņu stāstījuma.