Izglītojošās Programmas Muzejiem

Piedzīvosim 1905. gadu

Ceturtdiena, 16.05.2013, 00:00

Programmas pamatā ir vēsturiskā situācija Tukumā 1905. gadā, kad sociāldemokrāti izplatīja nelegālo literatūru, rīkoja slepenās "meža sapulces", aģitēja tautu cīņai pret cara patvaldību un vācu muižniekiem. 1905. gada notikumi bija pirmais demokrātisku prasību masveida uzplūds Latvijā, centieni panākt patvaldības gāšanu, uzskatu paušanas brīvību, vienlīdzīgas pašpārvaldes tiesības.

   

Ziemassvētku laiks Durbes pilī

Otrdiena, 14.05.2013, 10:40

19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā joprojām pastāvēja patriarhālā tradīcija muižu īpašniekiem un kalpotājiem svinēt kopīgus svētkus. Ziemassvētki bija viena no tām svētku reizēm, kad kopā pulcējas pils īpašnieki, viņu ģimenes locekļi, draugi, pils kalpotāji, muižas ļaudis un viņu ģimenes.

   

Izbraukuma programma „Pasakas ceļa somā”

Pirmdiena, 13.05.2013, 00:00

Džūkstes Pasaku muzeja izbraukuma programma „Pasakas ceļa somā” ir atraktīvs stāsts par Džūkstes Pasaku muzeju, pasaku tēvu Ansi Lerhi-Puškaiti un viņa ieguldījumu latviešu tautas pasaku un teiku vākšanā. programmas laikā tiks spēlētas atraktīvas spēles un rotaļas.

   

Drošības stunda

Pirmdiena, 13.05.2013, 00:00

Izstādes „Nākamā pietura – Tukums” ietvaros Tukuma pilsētas vēstures muzejs „Pils tornis” piedāvā bezmaksas izglītojošu pasākumu „Drošības stunda”. Tās laikā bērniem un jauniešiem tiek stāstīts, kā pareizi un droši uzvesties dzelzceļa tuvumā.

Cilvēku vieglprātības vai neuzmanīgas rīcības dēļ reizēm notiek negadījumi, kuros cieš ne tikai paši negadījuma izraisītāji, bet arī citi cilvēki. Lai izvairītos no negadījumiem, jāievēro drošības pasākumi. Tukuma pilsētas vēstures muzejs „Pils tornis” sadarbībā ar Latvijas Dzelzceļš, pasākumā „Drošības stunda” piedāvā draudzīgā vidē klausītājiem uzzināt par pareizu dzelzceļa šķērsošanu, uzvedību uz perona, kā arī par biežākajiem negadījumu iemesliem. Tiek rādīti video, kā arī multfilmas ar galvenajiem varoņiem no „Avārijas brigāde”.


Mērķauditorija: 1. - 6. kašu skolēni

Dalība: bezmaksas.

Norises vieta: Tukuma pilsētas vēstures muzeja „Pils tornis”, Brīvības laukums 19a, Tukums

Pasākumu vada: muzejpedagoģe Oksana Ošupe.

Iepriekšēja pieteikšanās un informācija: 63124348 vai 2562213, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

   

"Latvieša dzīves gudrība Pastariņa muzejā"

Pirmdiena, 13.05.2013, 00:00

Uzmanības aktivizēšanas rotaļas, sagatavošana veicamajam darbam. „Bisnieku” mājas saimes ļaužu lomu sadalījums bērniem, vadoties no latviešu tautas ticējumiem un dzīves pieredzes. Sviesta kulšana ar dziedāšanu un atjautības uzdevumu minēšanu. Miltu malšana, dažādu labību atšķiršana, miltu sijāšana dziedāšanas (ar kustībām) pavadībā.

   

"Maizes cepšana Pastariņa muzejā"

Pirmdiena, 13.05.2013, 00:00

Programmas dalībniekiem ir iespēja apgūt maizes cepšanas iemaņas reālā Ziemeļkurzemes lauku sētā, latviešu Tautas rakstnieka Ernesta Birznieka - Upīša (Pastariņa) dzimtajās mājās.

   

Pedagoģiskā programma "Kopējam gleznas"

Pirmdiena, 20.02.2012, 13:24


Programmas dalībnieki uz muzeja gleznu kolekcijas, atsevišķu kolekcijas darbu un mākslas izstāžu bāzes apgūst prasmi mākslas darbu skatīt, analizēt un izprast, kā arī saņemt impulsus patstāvīgai radošai darbībai.