Tukuma muzeja administrācija
Harmonijas iela 7
Tukums, LV-3101
Tel. + 371 631 82392
Mob.: + 371 27843190

Pierakstīties jaunumiem

Tukuma Muzejs

„Melnā sotņa nāk”! Aprit 110 gadu kopš 1905. gada revolūcijas

„Melnā sotņa nāk”! – ar tādiem saucieniem pirms 110 gadiem bruņots pūlis Tukumā, sociāldemokrātu vadīts, mēģināja ieviest taisnību un cīnīties par savām tiesībām. Mūsdienās par šiem notikumiem liecina vien vēsturiska plāksne pie Tukuma pilsētas kultūras nama sienas, kas vēstī, ka 1905.gada revolūcijas laikā tur atradies revolucionāru darbības štābs. Plašāk lasiet Loānas Šulcas rakstā

   

Ziemas saulgriežu skoliņa Pastariņa muzejā

No 1. līdz 20. decembrim katru sestdienu un svētdienu (5., 6., 12., 13., 19., 20. decembrī) no 10:00 līdz 16:00 ģimenes ar bērniem aicinātas uz Ziemas saulgriežu skoliņu, kas notiks Pastariņa muzejā.

   

Imanta Bunkša grāmatas „Ar saknēm savā zemē” atvēršana Džūkstes Pasaku muzejā

4. decembrī 14.00 Džūkstes Pasaku muzejā notiks Imanta Bunkša grāmatas „Ar saknēm savā zemē” atvēršanas svētki. Grāmata ir veltījums viņa pirmajai skolai – Lancenieku skolai, kur tagad atrodas Džūkstes Pasaku muzejs. Grāmatā ir publicētas atmiņas par Imanta Bunkša dzīves gājumu, dzimto vietu, viņa ģimeni, cilvēkiem un notikumiem Latvijas vēsturē.

   

Latvijas Banka prezentē pirmo pasakām veltīto monētu Džūkstes Pasaku muzejā

24. novembrī Džūkstes Pasaku muzejā Latvijas Banka prezentēja 5 eiro sudraba kolekcijas monētu „Pasaku monēta I. Pieci kaķi”. Tā ir pirmā kolekcijas monēta īpašā monētu sērijā, kas veltīta tautā iemīļotām latviešu pasakām.

   

Tikšanās ar Rīgas Amatniecības vidusskolas pārstāvjiem izstādē „Pavediens”

25. novembrī 13.00 Tukuma Audēju darbnīcā (Tidaholmas ielā 3) tikšanās ar izstādes „Pavediens” dalībniekiem no Rīgas Amatniecības vidusskolas un izstādes kuratori Daci Pugu. Aicināti interesenti, kuri vēlas uzzināt par izstādē eksponēto darbu tapšanu un skolēni, kuriem interesē mācības Rīgas Amatniecības vidusskolā.