Reklāmkarogs
Tukuma muzeja administrācija
Harmonijas iela 7
Tukums, LV-3101
Tel. + 371 631 82392
Mob.: + 371 27843190

Pierakstīties jaunumiem

Kurš no muzejiem jums ir visinteresantākais?
Rezultāti

Tukuma Muzejs

Dzirciema internātpamatskolas skolēnu darbu izstāde

No 7. februāra Tukuma Audēju darbnīcā (Tidaholmas ielā 3) skatāma Dzirciema internātpamatskolas skolēnu darbu izstāde. Tikšanās ar autoriem un skolotājiem 11. februārī plkst. 15.00.

   

Galdiņ klājies!

24. janvārī plkst. 13.00 Džūkstes Pasaku muzejā (Lancenieku skola, Džūkstes pagasts) interešu grupas „Galdiņ klājies” nodarbība - apģērbu pārveidošana, rotu gatavošana. Nodarbību vadīs apģērbu modelētāja Kristīne Baldere. Līdzi ņemt apģērbu, kuru ir vēlēšanās pārveidot vai radīt no tā ko jaunu, kā arī šūšanas piederumi. Laipni aicināts ikviens interesents. Ieejas ar muzeja biļeti.

   

Izstāde Mākslas galerijā "Durvis"


No 2015. gada 17. janvāra Mākslas galerijā "Durvis" (Brīvības laukums 21) skatāma  fotožurnālista Jāņa Vītola 75. gadu jubilejas izstāde un mākslinieces Bārbalas Gulbes no stikla veidoti mākslas darbi - rotas, interjera priekšmeti, suvenīri. Te  apkopoti dažadās tehnikās veidoti darbi jeb “Ūdens darbi". “Radot mākslas darbu mani fascinē iespēja vizualizēt dabas norises. Ūdens ir it visur mums apkārt. Ūdenim piemīt dažādi stāvokļi. Tāpēc dažādi ir arī mani iespaidi un darbi. Ūdens kā dabas norise ir vizualizēta galvenokārt izmantojot materiālu- stikls. Visos laikos ir bijis tā, ka gan radot, gan skatot mākslas darbu svarīgs ir pārdzīvojums. Emocionāls pārdzīvojums, kas pasaka to, ka esi vēl dzīvs un, ka tev ir svarīgi just” par izstādītajiem darbiem stāsta māksliniece.

Jāņa Vītola ikdienas darbs ir fotogrāfijas un tas ir arī viņa vaļasprieks. Viņa „bildes” uzrunā, piesaista un liek aizdomāties. „Ļaudis ir žurnālista darbs ikdienā, diendienā sastapti Tukumā, Kandavā, dziļos un tuvos laukos, pagalmos un uz ceļa. Vien maza daļa būs redzama bildēs uz fotopapīra un visi kā dzīvi”, saka fotogrāfs, aizrautīgs stāstnieks, rakstnieks un fotomākslinieks, kura rokraksts fotomākslā ir īpašs. 

Tikšanās ar māksliniekiem 16.janvārī plkst.14.00 Mākslas galerijā Durvis (Brīvības laukums 21).

   

Tukuma muzejs uzsāk savu 80. darbības gadu

alt
2015. gada 5. janvārī  Tukuma muzejs iesāka savu 80. darbības gadu ar pasākumu Jāņa (Džoņa) Liepiņa izstādē. Šī  izstāde apkopo autora tipiskākos darbus no 1926. - 1950. gadiem. Tā ir reta iespēja vienkopus skatīt Jāņa Liepiņa gleznas no Tukuma muzeja un Mūkusalas Mākslas salona kolekcijas, kā arī daudzskaitlīgas autora iecienīto motīvu eļļas studijas un skices no Latvijas Valsts arhīva kolekcijas. 

Attēlu galerija: http://tukumamuzejs.lv/attelu-galerija/pictures/

   

Barikāžu atceres pasākums

alt

9. janvārī, piektdien, plkst. 14.00 pie Tukuma vēstures muzeja „Pils tornis” (Brīvības laukums19a, Tukums) notiks jau par tradīciju kļuvušais Barikāžu atceres pasākums. Ar klātesošajiem atmiņās dalīsies barikāžu dalībnieki Indulis Zariņš, Andris Miezītis, Agris Jaunkļaviņš un Nikolajs Mozaļevskis, kā arī Tukuma skolu jaunieši, kas pētījuši 1991. gada notikumus.