Reklāmkarogs
Tukuma muzeja administrācija
Harmonijas iela 7
Tukums, LV-3101
Tel. + 371 631 82392
Mob.: + 371 27843190

Pierakstīties jaunumiem

Kurš no muzejiem jums ir visinteresantākais?
Rezultāti

Tukuma Muzejs

Vilhelmam Zigfrīdam Štafenhāgenam - 200

alt26. septembrī plkst. 10.00 Durbes pilī (M Parka ielā 7, Tukumā) lasījumi "Vilhelmam Zigfrīdam Štafenhāgenam - 200". Vilhelms Zigfrīds Štafenhāgens ir 19. gadsimta mākslinieks, grafiķis un tēlnieks, kurzemnieks, kuram ir nozīmīga loma Latvijas un Baltijas kultūrvēsturē. 19. gadsimta vidū līdzās citām kultūrvēsturiski nozīmīgām vietām Vilhelms Zigfrīds Štafenhāgens ir zīmējis Durbes pili Tukumā, iekļaujot to Baltijas skaistāko skatu vidū. Durbes pils Tukumā ir viena no nedaudzajām Vilhelma Zigfrīda Štafenhāgena zīmētajām vēsturiskajām vietām, kura ir labi saglabājusies līdz mūsdienām.

Pasākuma programmu lūdzu skatīt pielikumā.

   

Sezonas atklāšanas pasākums

alt
2014. gada  4. oktobrī plkst.10.00 Audēju darbnīcā (Tidaholmas ielā 3) Tautas lietišķās mākslas studijas ''Durbe'' sezonas atklāšanas pasākums. Laipni lūgti arī jauni dalībnieki.

*Dalībnieku tikšanās;
*Jauno audēju informēšana par darba kārtību Audēju darbnīcā;
*Jaunās sezonas darba plānošana.

   

Rudens saulgrieži Pastariņa muzejā

alt
23.septembrī Pastariņa muzejā (Zentenes pagasts "Bisnieki", Dzirciems) Rudens saulgrieži. No plkst. 10.00 Pastariņa muzeja darba rūķi gaidīs čaklus palīgus - ābolu vācējus, lapu grābējus, zaru griezējus. Cepsim arī gardo maizi un gatavosim dažādus Rudens saulgriežu ēdienus. Varbūt atradīsim arī Jumīti - kopā saaugušus ābolus, burkāniņus, vārpiņas u.c. un pēc tam to godināsim. Neiztiksim bez rotaļām un Jumīša ķeršanas. Plkst. 13.00 rets notikums - tīklu gatavošanas nodarbības. Ievada nodarbību tīklu gatavošanā vadīs meistars Oskars Gauja. 

Rudens saulgrieži ir ražas laiks. Mūsu senči uzskatīja, ka, šajā maģiskajā dienā veicot Saules pielūgšanas rituālus, cilvēks kļūst materiāli un garīgi bagātāks. Uzskatīja, ka, svinot un godinot šo dienu, bagātība nepamet cilvēka dzīvi visa nākamā gada garumā! Uz tikšanos Rudens saulgriežos Pastariņa muzejā!

   

Vēl nebijis notikums Latvijā - Izstādes lasījumi

alt
12.septembrī plkst. 16.00 Tukuma Mākslas muzejā Kurzemes Mākslas un Dzejas Dienas 2014 "Vārti uz Kurzemi" programmas ietvaros norisināsies "Izstādes lasījumi". Izstāde "Kurzemes māksla", kas pašlaik ir skatāma Tukuma mākslas muzejā, ir papildināta ar visas Kurzemes literātu radītu dzejas veltījumu šai izstādē izstādītiem mākslas darbiem. Pasākuma laikā paši autori un amatierteātru aktieri lasīs veltījumus gleznām. Īpašu piesātinājumu radīs dziesminieks Jānis Cirvelis, kurš sarakstījis trīs dziesmas, kas veltītas izstādītajām gleznām, par pamatu ņemot dzejas veltījumus. Pasākuma laikā notiks šo darbu pirmatskaņojumi. 

   

Pastariņa prēmijas laureātu darbu izstāde

alt
14. augustā plkst. 12.00 mākslas galerijā "Durvis" (Brīvības laukums 21) Pastariņa prēmijas laureātu darbu izstāde. Grāmatu ilustrāciju izstādes atklāšana.

Izstādes atklāšana notiek Kurzemes Mākslas un Dzejas dienas ietvaros, kas šogad norisinās no 12. līdz 14. septembrim Tukumā. Pasākumā piedalīsies grāmatu darbu autori, izstādes organizatori, Kurzemes Mākslas un Dzejas dienu dalībnieki. Pēc izstādes atklāšanas Tukuma muzejs organizē Radošās darbnīcas bērniem.