Reklāmkarogs
Tukuma muzeja administrācija
Harmonijas iela 7
Tukums, LV-3101
Tel. + 371 631 82392
Mob.: + 371 27843190

Pierakstīties jaunumiem

Kurš no muzejiem jums ir visinteresantākais?
Rezultāti

Tukuma Muzejs

Galerijā "Durvis" tiks atklātas divas izstādes

11. jūlijā plkst. 12.00 Galerijā Durvis (Brīvības laikumā 21) Alberta Pauliņa gleznu izstādes “Mans Tukums” un Zaigas Reimanes “Keramika” atklāšana. Alberts Pauliņš pamatā ir ainavists, strādā arī klusās dabas žanrā, gleznojis arī portretus un aktus, savukārt keramiķei Zaigai Reimanei šī ir jubilejas gada izstāde.

   

Dzirciema dzimtu saiets

11. jūlijā Pastariņa muzejā (Zentenes pagasts "Bisnieki", Dzirciems) Dzirciema dzimtu saiets. Tas sāksies plkst.13.00 ar svētbrīdi Dzirciema evaņģēliski luteriskā baznīcā. Turpinājums Pastariņa muzejā ar slavenā dzirciemnieka Arvīda Drīzuļa gleznu izstādes atklāšanu, turpinājumā dzimtu prezentācija ar iepriekš izvēlētiem, tuviem Ernesta Birznieka Upīša stāstu fragmentiem un Dzirciema ģerboņa prezentācija. Ar vecākajām dzimtām iepazīstinās muzeja speciālisti un paši dzirciemnieki, sekos kopīga pasēdēšana pie saimes galda un zaļumballe, ko spēlēs kapela ‘’Pūres muzikanti”. Dalības maksa 3 eiro pieaugušajiem, bet bērniem un skolēniem ieeja brīva. Līdzi varat ņemt „groziņu”, bet noteikti neaizmirstiet savu dzimtas koku, kā arī vecas fotogrāfijas, dokumentus, atmiņu stāstus, kas noteikti interesēs ne tikai jūsu tuvākos radiniekus, bet arī jaunības dienu draugus un draudzenes, skolasbiedrus, kaimiņus, muzejniekus, kā arī šodienas dzirciemniekus. Sīkāka informācija pa tālr.: 29341293,28651091 Pastariņa muzeja vadītāja Sanita Ratniece.

   

Rainis un Durbes pils

18. jūlijā plkst. 14.00 Durbes pilī  (M. Parka 7) Raiņa ekspozīcijas atklāšana telpā, kas bija pirmais Raiņa muzejs Latvijā. 1928. gadā 18.jūlijā Rainis un Aspazija ieradās Durbes pilī, kur viņiem bija ierīkotas dzīvojamās telpas. Šajā dienā notika muzeja atklāšana neformālā gaisotnē. Īstā muzeja atklāšana notika 28. septembrī jau bez Raiņa. Tas bija pirmais Raiņa muzejs Latvijā.

   

Atklāta jauna izstāde "Skatuve. Tuvplāni"


2015. gada 4. jūlijā plkst. 12.00 Tukuma Mākslas muzejā (Harmonijas ielā 7) izstādes "Skatuve. Tuvplāni" atklāšana. Izstādē skatāmi Tukuma Mākslas muzeja krājuma, Rakstniecības un mūzikas muzeja, Latvijas Valsts arhīva un Mūkusalas mākslas salona darbi, kā arī maketi no Latvijas Nacionālā teātra izrādēm. Eksponēti Ludolfa Liberta dekorāciju meti un kostīmskices baletam "Apburtā princese" (1929), Pētera Rožlapas, Herberta Līkuma, Jāņa Aižena, Jāņa Munča un Osvalda Rožkalna dekorāciju meti, novadnieka Artūra Lapiņa dekorāciju skices vairākām izrādēm un Birutas Goģes kostīmmeti baletam "Staburadze" (1957). Pilnīgāku priekšstatu par skatuves dekoratora un kostīmmākslinieka lomu iestudējumu veidošanā sniedz fotogrāfijas no izrādēm, kurās izmantoti šo autoru dekorāciju meti. Izstāde skatāma līdz 27. septembrim.

   

Arheologi noslēdz „Bisnieku” viensētas senās rijas izpēti


No 2015. gada 16. jūnija Tukuma novada Zentenes pagasta Dzirciema „Bisnieku” sētā darbojas arheoloģisko izrakumu ekspedīcija, kuras mērķis ir pabeigt pagājušajā gadā iesākto senās rijas izpēti. Ekspedīciju vada LU Latvijas vēstures institūta pētnieks, arheologs Rūdolfs Brūzis.